ŠKF

Navigace

181 LET FOTOGRAFIE + TŘI DEKÁDY ITF v Opavě

08.07.2020

Přihlásit se Galerie absolventů kurzu

Jedinečný kurz pro vás všechny, kteří se připravují na test z dějin fotografie v rámci 2. kola přijímacích zkoušek na ITF v Opavě i jinde. Zdá se to celkem nedávno, kdy průkopníci fotografie Luis Daguerre a Henry Fox Talbot dokázali zachytit realitu jinak než malířskou technikou. Letos uplyne od toho okamžiku již 181 let! A přece - jak bouřlivou, neuvěřitelnou a radikální proměnou za tuto krátkou dobu fotografie ušla. Pojďte s námi nahlédnout do historie a inspirovat se starými i žijícími mistry, těmi nejlepšími z nejlepších! Současně letos uplyne 30 let od založení Institutu tvůrčí fotografie při Slezské univerzitě v Opavě, což si můžeme v těchto měsících připomenout i retrospektivní výstavou "Tři dekády" v Domě u Černé Matky Boží v Celetné ul..

Galerie

Josef Koudelka, Invaze, 1968
Josef Sudek, Zátiší, 1954
Arnold Newman, I. Stravinský, 1946
Edward Weston, Akt, 1936
Josef Sudek, Ranní tramvaj, 1924
Edward Weston, Kapusta, 1931
Robert Doisneau, Polibek, 1950
Josef Sudek, Svatý Vít, 1928

Místo konání: Francouzská 4, Praha 2 > 10.00 - 19.00 h.
Úroveň pokročilosti: libovolná pokročilost
Lektor: MgA. Ing. Miroslav Němeček

Cena: 2 000 Kč

Přihlásit se

Další informace o kurzu (záložky)

Jedinečný kurz pro vás všechny, kteří se připravují na test z dějin fotografie v rámci přijímacích zkoušek na ITF v Opavě i jinde.

Pouze poznáme-li historii, můžeme lépe porozumět současnosti. Inspirujte se starými i žijícími mistry. Aneb jak praví klasik – nic není praktičtějšího než dobrá teorie. A pokud se chystáte na přijímací zkoušky, určitě už víte, že nejdůležitější částí 2. kola přijímacích řízení je test z dějin fotografie. Pomůžeme vám ho zvládnout s elegancí a s nadhledem.

Ojedinělý kurz pro všechny milovníky fotografie, kteří jsou fascinováni tím, jaký vývoj toto médium od svého vzniku do dnešních dnů prodělalo.

Na kurzu projdeme vývojem fotografie od prvopočátku (od vzniku fotografie v polovině 19. století), to znamená od daguerrotypie přes různé další historické techniky a slavné autory 19. století, až po moderní fotografii počátku 20. století. Budeme pokračovat dále ve 20. století, od počátku moderní fotografie přes avantgardní fotografii, meziválečnou fotografii, reportážní a dokumentární fotografii poloviny 20. století spojenou s agenturou Magnum Photo, až po postmoderní fotografii konce 20. století a počátku 21. století. Veškeré kapitoly z dějin fotografie budou ilustrovány názornými ukázkami od nejslavnějších a nejdůležitějších autorů.

Ve 20. století je to například v Americe skupina Fotosecese, kterou založili E. Steichen a A. Stieglitz. Projdeme si avantgardu českou, jejímiž představiteli jsou J. Funke, F. Drtikol, E. Wiškovský a další. Ale i evropskou a americkou avantgardu. Následně pak humanistickou fotografii v čele s Henri Cartier-Bressonem a také samozřejmě i fotografy konce 20. a počátku 21. století – mezi ty nejslavnější patří J. Koudelka nebo E. Erwitt. A jaké slavné ženy se nesmazatelně zapsaly do historie fotografie? Přijďte si to poslechnout.

Po lekci od nás obdržíte nejen celou podrobnou přednášku i malý tahák ve formátu PDF, který můžete použít jako vaši tajnou zbraň na přípravu před zkouškou, nebo kdykoli v budoucnu, pokud se budete potřebovat k dějinám fotografie vrátit.

Troufáme si tvrdit, že málokdo toho o dějinách fotografie v České republice ví tolik, a málokdo je jimi tak nakažlivě nadšen, jako náš lektor Miroslav Němeček. Oslavte tedy s námi 181. let od vzniku fotografie a tři dekády od založení ITF při Slezské univerzitě v Opavě.

Na kurz se přihlásíte vyplněním formuláře níže.

Cena: 2 000 Kč

Přihlásit se

Kurz je určen pro všechny úrovně pokročilosti. Přihlaste se vyplněním formuláře níže.

Cena: 2 000 Kč

Přihlásit se

Kurz probíhá pouze ve středu 8. července 2020 od 10:00 do 19:00 s hodinovou přestávkou na oběd (13-14h.). Přihlaste se vyplněním formuláře níže.

Cena: 2 000 Kč

Přihlásit se

Co o nás říkají úspěšní absolventi kurzů?

Kurz beze zbytku naplnil moje představy a očekávání. Byla jsem maximálně spokojená, způsob vedení kurzu ze strany lektora byl profesionální, oceňuji zejména jasné a srozumitelné vysvětlení všeho, co bylo třeba, praktické zkoušení a vstřícný a pohodový přístup. Kurz mi jako začátečníkovi velice pomohl. Moc rád si zvolím některý z navazujících kurzu a budu se těšit na další setkání!

Petr N.

Kurz pro začátečníky

Pořídil jsem si novou zrcadlovku a nějakou dobu "bojoval" s jejím ovládáním. Kurz základů fotografování zrcadlovkou mi proto hodně pomohl v osvojení si základních návyků focení a pomohl mi převést teorické znalosti do praxe. Velmi příjemně lidsky a zároveň i perfektně odborně vedený kurz, po jehož absolvování mi spousta známých fotografů "laiků", ale i lidí zabývajících se focením na profesionálnější úrovni řekla, že jsem se velmi výrazně zlepšil!

Karel S.

Kurz základů fotografování zrcadlovkou

Po absolvování kurzu jsem odjížděla s úplně jiným náhledem na okolní svět a obličeje kolemjdoucích, a především obrovskou chutí fotit! Mnohokrát děkuji za skvělý, prakticky vedený a informacemi nabitý, kurz, který proběhl ve velmi příjemné atmosféře. Moc jsem si to užila a budu vás ráda dále doporučovat:-)

Pavla J.

Kurz tvůrčí fotografie

Na kurz jsem šla s tím, že fotím pěkné fotky převážně s využitím automatiky a nemusím řešit žádná ruční nastavení. Po absolvování kurzu už na automat v podstatě vůbec nefotím, naučila jsem se rychle triky, které v návodu nevyčtu a během jednoho dne, který byl zároveň skvělým odreagováním jsem se dozvěděla i důležité věci z teorie, na jejíž studium jinak nemám čas. Kurz vřele doporučuji všem, kteří se chtějí více ponořit do tajů fotografování a naučit se při focení experimentovat. Naučila jsem se nebát četných tlačítek na zrcadlovce a focení si teď mnohem více užívám.

Lenka V.

Kurz Speciál pro mírně pokročilé

Nezaujal vás tento kurz?

Další nabízené kurzy

Přihláška
Další informace

Zůstaňte v kontaktu

Facebook Instagram

Telefon
+420 721 701 686

E-mail
info@nauctesefotit.cz