ŠKF

Navigace

INDIVIDUÁLNÍ KONZULTACE

10.11.2021

Přihlásit se Galerie absolventů kurzu

Zajímá vás fotografie a uvažujete o studiu na některé vysoké umělecké škole, jakou je například Institut tvůrčí fotografie (ITF) Slezské univerzity v Opavě? Vedoucí naší školy, MgA. Ing. Miroslav Němeček, je zkušeným fotografem, pedagogem, porotcem řady fotografických soutěží či kurátorem velkého množství fotografických výstav, ale rovněž je i absolventem Institutu tvůrčí fotografie v Opavě. Konzultačně, on-line či osobně, Vám poskytne neocenitelnou zpětnou vazbu k vašim fotografiím, včetně řady praktických rad a doporučení, které nepochybně využijete, chystáte-li se na tuto vyhlášenou uměleckou školu své fotografické práce do 1. kola talentových zkoušek zaslat.

Galerie

Jan Bejvl, Lenka
Patrik Staněk, Vodní smršť
Jan Faltus, Rodina
Zdenka Janásková, Úsměv prosím
Tereza Dvořáková, Život je závod

Místo konání: učebna ŠKF >> kdykoliv dle domluvy
Úroveň pokročilosti: libovolná
Lektor: MgA. Ing. Miroslav Němeček

Cena: 1 000 Kč

Přihlásit se

Další informace o kurzu (záložky)

Konzultace nad fotografiemi s vedoucím lektorem ŠKF, Miroslavem Němečkem.

 • Konzultace trvá podle potřeby cca 45 – 60 min v učebně ŠKF (Francouzská 4, Praha 2).
 • Konzultace probíhají v domluveném termínu a čase.
 • Váš preferovaný termín konzultace (den a hodina) napište prosím do přihlášky!
 • Je důležité potvrdit si následně tuto konzultaci s vedoucím lektorem buď telefonicky na tel: 721 701 686 nebo e-mailem na info@nauctesefotit.cz
 • Konzultace musí být objednána zájemcem nejpozději 48 hod. (2 dny) před jejím termínem! Přihláška musí být potvrzena ze strany ŠKF zpáteční emailovou zprávou nejpozději do 24h. po odeslání přihlášky.
 • V případě domluvené on-line konzultace (přes aplikaci ZOOM) platí následující:
 • Konzultace probíhá nad předem poslanými fotografiemi, které je nutné zaslat nejpozději 24 hodin před domluveným termínem konzultace
 • Fotografie je třeba poslat na emailovou adresu info@nauctesefotit.cz ve formátu jpg a o velikosti max. 500kB na jeden snímek. V případě výrazně větších souborů je pak nutno je zaslat přes www.uschovna.cz či jinou podobnou službu.
 • Zájemce o konzultaci pošle max. 50 svých fotografií libovolného tématu dle vlastního výběru.

Hlavní náplň konzultace:

 • Je určena především pro zájemce o studium na Institutu tvůrčí fotografie (ITF) Slezské Univerzity v Opavě.
 • Konzultace je možno využít k odbornému posouzení, ohodnocení a díky doporučením konzultanta i k případnému vylepšení těch fotografií a fotografických souborů, které budete na vybranou uměleckou školu odesílat.
 • Termín odeslání volného souboru (15 fotografií), ilustrace literární předlohy (3-5 fotografií) a stylizovaného autoportrétu, do prvního kola talentových zkoušek, je nyní 28. 2. 2022.

Další možnosti co a jak konzultovat:

 • Prokonzultovat lze výběr jednotlivých snímků nebo i celého fotografického souboru pro přijímačky na další střední či vysoké umělecké školy (SPGŠ – Hellichovka, pražská FAMU, UJEP v Ústí nad Labem apod.)
 • Pro každého účastníka může konzultace zahrnovat, vedle detailnějšího hodnocení fotografií i praktická doporučení pro znatelné vylepšení kvality jeho současné fotografické tvorby.
 • Prokonzultovat lze i vhodný typ fotoaparátu a fotografického příslušenství pro Vaši tvorbu.
 • Prokonzultovat lze vhodnost Vašeho zaměření na konkrétní fotografickou oblast, téma či žánr.
 • Prokonzultovat lze vhodný výběr fotografií pro výstavní účely, jakož i pro konkrétní výstavní prostor (kavárnu, restauraci, konkrétní galerii apod.)
 • Registrovanému účastníkovi v soutěže FOTOSTART poskytne navíc lektor řadu důležitých rad a tipů, týkající se kupříkladu správného výběru fotografií do jednotlivých soutěžních kol soutěže FOTOSTART apod.
 • V případě domluvené on-line konzultace (přes aplikaci ZOOM) platí následující:
 • Přihlášení se do této on-line konzultace by mělo(!) jít buď přímo: https://zoom.us/j/6982358554?pwd=dzdpQjEybDVKamdKV3pudWpiYkNuQT09. příp. lze použít pro přihlášení Meeting ID: 698 235 8554 a heslo (password): fotostart

 

Cena: 1 000 Kč

Přihlásit se

Cena: 1 000 Kč

Přihlásit se

Viz Obsah a cíl kurzu

Cena: 1 000 Kč

Přihlásit se

Co o nás říkají úspěšní absolventi kurzů?

Kurz beze zbytku naplnil moje představy a očekávání. Byla jsem maximálně spokojená, způsob vedení kurzu ze strany lektora byl profesionální, oceňuji zejména jasné a srozumitelné vysvětlení všeho, co bylo třeba, praktické zkoušení a vstřícný a pohodový přístup. Kurz mi jako začátečníkovi velice pomohl. Moc rád si zvolím některý z navazujících kurzu a budu se těšit na další setkání!

Petr N.

Kurz pro začátečníky

Pořídil jsem si novou zrcadlovku a nějakou dobu "bojoval" s jejím ovládáním. Kurz základů fotografování zrcadlovkou mi proto hodně pomohl v osvojení si základních návyků focení a pomohl mi převést teorické znalosti do praxe. Velmi příjemně lidsky a zároveň i perfektně odborně vedený kurz, po jehož absolvování mi spousta známých fotografů "laiků", ale i lidí zabývajících se focením na profesionálnější úrovni řekla, že jsem se velmi výrazně zlepšil!

Karel S.

Kurz základů fotografování zrcadlovkou

Po absolvování kurzu jsem odjížděla s úplně jiným náhledem na okolní svět a obličeje kolemjdoucích, a především obrovskou chutí fotit! Mnohokrát děkuji za skvělý, prakticky vedený a informacemi nabitý, kurz, který proběhl ve velmi příjemné atmosféře. Moc jsem si to užila a budu vás ráda dále doporučovat:-)

Pavla J.

Kurz tvůrčí fotografie

Na kurz jsem šla s tím, že fotím pěkné fotky převážně s využitím automatiky a nemusím řešit žádná ruční nastavení. Po absolvování kurzu už na automat v podstatě vůbec nefotím, naučila jsem se rychle triky, které v návodu nevyčtu a během jednoho dne, který byl zároveň skvělým odreagováním jsem se dozvěděla i důležité věci z teorie, na jejíž studium jinak nemám čas. Kurz vřele doporučuji všem, kteří se chtějí více ponořit do tajů fotografování a naučit se při focení experimentovat. Naučila jsem se nebát četných tlačítek na zrcadlovce a focení si teď mnohem více užívám.

Lenka V.

Kurz Speciál pro mírně pokročilé

Nezaujal vás tento kurz?

Další nabízené kurzy

Přihláška
  Další informace

  Zůstaňte v kontaktu

  Facebook Instagram

  Telefon
  +420 721 701 686

  E-mail
  info@nauctesefotit.cz