ŠKF

Navigace

KURZ PRO MÍRNĚ POKROČILÉ

04.06.2020 - 09.07.2020

Přihlásit se Galerie absolventů kurzu

On-line kurz fotografování pro mírně pokročilé je určen jen lehce zkušenějším zájemcům, kteří alespoň částečně zvládají praktické základy digitální fotografie. Kurz je volným pokračováním kurzu pro začátečníky a jeho cílem je připravit studenty pro pokročilejší práce především v oblasti portrétní, krajinářské a reportážní fotografie. Na on-line kurzu vás tedy budeme učit fotit portrét, krajinu, zátiší či street photo originálně a netuctově. Pokud máte větší ambice, než jen klasické pohlednicové snímky do rodinného alba pořízené v automatickém režimu, pokud chcete, aby Vaše fotografie odrážely více vaši osobnost a individualitu, pokud hledáte kreativní přístupy, aby vaše fotografie zaujaly, těšily a bavily nejen vás, ale i ty, kteří se na ně budou dívat, jste tady správně. :) Kurzem vás provedeme prostřednictví přednášek a seminářů. Na přednášce bude vysvětleno, včetně ukázek nejlepších prací z daného žánru, jak na to. Následně si to sami vyzkoušíte při svém focení a pošlete lektorovi fotky. Na seminářích je spolu prohlédneme, prodiskutujeme a vyhodnotíme, co se podařilo lépe a co hůře a jak je možné se dále zlepšovat. Krok za krokem, ale jistě se budete u nejčastěji focených žánrů zlepšovat. Přednášky budou živě probíhat jednou týdně od 18.15h. a budou nahrávány. Pokud tedy nebudete mít prostor účastnit se živé výuky, můžete si záznam přehrát, až se vám to bude hodit a o svou lekci nepřijdete. Stejnou výhodu můžete využít, pokud se budete chtít k něčemu odpřednášenému v lekci vrátit a poslechnout si to znovu.

Galerie

Kateřina Červená, Děti
Kateřina Červená, Děti
Anežka Kafková, Zrcadlo
Iva Kučerová, Město
Lubomír Brůha, Jablka
Ilona Sochorová, Akt

Termín konání: 04.06.2020 - 09.07.2020
Místo konání: on-line > čtvrtky od 18.15 do 20.30
Úroveň pokročilosti: mírně pokročilí
Lektor: MgA. Ing. Miroslav Němeček

Cena: 1 790 Kč

Přihlásit se

Další informace o kurzu (záložky)

Obsah výukových lekcí:

přednáška > ovládání digitálního fotoaparátu – fotografická technika (ISO, čas, clona, hloubka ostrosti, možnosti ostření, expoziční režimy apod.)

semináře fotografie > konzultace a hodnocení domácích úkolů

úvod a seznámení se s žánrem portrétu, krajinářské fotografie, zátiší či street photo

přednáška > prezentace tvorby hlavního lektora

přednáška > kompozice obrazu (metoda MAPH)

přednáška > osobnosti světové fotografie 20. a 21. stol. (více viz. rozvrh kurzu)

 

Cena: 1 790 Kč

Přihlásit se

Předpokladem pro tento kurz je alespoň částečná znalost hlavních funkcí digitálního fotoaparátu (clona, čas, ISO apod.) a základních pravidel snímkové techniky (co je to hloubka ostrosti a jak ji můžeme ovlivnit, jak vzniká pohybová neostrost apod.).

Cena: 1 790 Kč

Přihlásit se
ČTVRTEK
LEKCE PROBÍHAJÍ od 18.15 do 20.30
4. 6. Fotografická technika – Ovládání digitálního fotoaparátu pro mírně pokročilé
Přednáška – jak pracovat s digitálním fotoaparátem při fotografování krajiny, portrétu, zátiší či reportáže (režimy ostření, AF, MF, expoziční režimy, ISO, čas, clona apod.). Práce s bleskem, s fotografickými filtry i dalším fotografickým příslušenstvím.
11. 6. Seminář fotografie  – Krajina a zátiší

Pravidla pro fotografie krajiny a zátiší + zadání úkolu na “subjektivní výtvarnou krajinu” (individuální fotografování tradičních krajinných motivů a námětů s důrazem na výtvarné autorské pojetí), hodnocení fotografií z předchozího úkolu

18. 6. Komentovaný výběr z tvorby hlavního lektora kurzů, Miroslava Němečka + nejlepších fotografie absolventů ŠKF (alternativně > kompozice obrazu)

Přednáškavýběr z tvorby hlavního lektora kurzů a nejlepší fotografie absolventů ŠKF (alternativně > základní kompoziční pravidla (zlatý řez, křivka S, diagonála, vzdušná perspektiva apod.) a často se opakující obrazové chyby (středová kompozice, dekompozice, srostlice a další užitečné praktické ukázky a rady)

25. 6. Seminář fotografie – Ateliérový, reportážní a autorský portrét

Pravidla pro portrétní a reportážní f. + zadání úkolu na “výtvarně stylizovaný portrét” (individuální fotografování portrétu dle možností studenta s důrazem na výtvarné autorské pojetí), hodnocení fotografií z předchozího úkolu

2. 7. Osobnosti světové fotografie 19., 20. a 21. století

Přednáška nad vybranými fotografiemi klasiků světové fotografie i významných tvůrců z počátku 21. století. (J.N. Niépce, L.M. Daguerre, A. Stieglitz, M. Ray, H.-C. Bresson, R. Avedon, D. Arbus a další)

9. 7. Seminář fotografie – závěrečná konzultace a hodnocení úkolů

Skupinové hodnocení úkolů, ocenění nejlepších prací.

K tomuto kurzu je pak možno případně doobjednat i “portrétní praxi v ateliéru” a “krajinářskou praxi v plenéru”.

Cena: 1 790 Kč

Přihlásit se

Co o nás říkají úspěšní absolventi kurzů?

Kurz beze zbytku naplnil moje představy a očekávání. Byla jsem maximálně spokojená, způsob vedení kurzu ze strany lektora byl profesionální, oceňuji zejména jasné a srozumitelné vysvětlení všeho, co bylo třeba, praktické zkoušení a vstřícný a pohodový přístup. Kurz mi jako začátečníkovi velice pomohl. Moc rád si zvolím některý z navazujících kurzu a budu se těšit na další setkání!

Petr N.

Kurz pro začátečníky

Pořídil jsem si novou zrcadlovku a nějakou dobu "bojoval" s jejím ovládáním. Kurz základů fotografování zrcadlovkou mi proto hodně pomohl v osvojení si základních návyků focení a pomohl mi převést teorické znalosti do praxe. Velmi příjemně lidsky a zároveň i perfektně odborně vedený kurz, po jehož absolvování mi spousta známých fotografů "laiků", ale i lidí zabývajících se focením na profesionálnější úrovni řekla, že jsem se velmi výrazně zlepšil!

Karel S.

Kurz základů fotografování zrcadlovkou

Po absolvování kurzu jsem odjížděla s úplně jiným náhledem na okolní svět a obličeje kolemjdoucích, a především obrovskou chutí fotit! Mnohokrát děkuji za skvělý, prakticky vedený a informacemi nabitý, kurz, který proběhl ve velmi příjemné atmosféře. Moc jsem si to užila a budu vás ráda dále doporučovat:-)

Pavla J.

Kurz tvůrčí fotografie

Na kurz jsem šla s tím, že fotím pěkné fotky převážně s využitím automatiky a nemusím řešit žádná ruční nastavení. Po absolvování kurzu už na automat v podstatě vůbec nefotím, naučila jsem se rychle triky, které v návodu nevyčtu a během jednoho dne, který byl zároveň skvělým odreagováním jsem se dozvěděla i důležité věci z teorie, na jejíž studium jinak nemám čas. Kurz vřele doporučuji všem, kteří se chtějí více ponořit do tajů fotografování a naučit se při focení experimentovat. Naučila jsem se nebát četných tlačítek na zrcadlovce a focení si teď mnohem více užívám.

Lenka V.

Kurz Speciál pro mírně pokročilé

Nezaujal vás tento kurz?

Další nabízené kurzy

Přihláška
Další informace

Zůstaňte v kontaktu

Facebook Instagram

Telefon
+420 721 701 686

E-mail
info@nauctesefotit.cz