ŠKF

Navigace

KURZ SPECIÁL PLUS (úterky)

28.09.2021 - 08.02.2022

Přihlásit se Galerie absolventů kurzu

Kurz SPECIÁL PLUS je určen především (ale nikoliv pouze) pro naše absolventy z krátkodobých večerních kurzů pro mírně pokročilé a kurzu Speciál I. Je výjimečný nejen svou náplní, bohatou praxí (9 večerů) a rozmanitostí vyučovaných předmětů (portrét, krajina, street photo, zátiší, reportážní a dokumentární fotografie, experimentální techniky apod.), ale i svým zaměřením do oblasti tvůrčí autorské fotografie.

Galerie

Lucie Nechanická, Noha
Jan Bejvl, Lenka
Tomáš Holub, Krkonoše
Patrik Staněk, Vodní smršť
Alena Wilson, Tvář
Monika Sandrová, O čem sní ženy
Monika Sandrová, O čem sní ženy

Termín konání: 28.09.2021 - 08.02.2022
Místo konání: Francouzská 4, Praha 2 > 18.15 až 20.30
Úroveň pokročilosti: středně pokročilí - KURZ JE OBSAZEN!
Lektor: MgA. Ing. Miroslav Němeček

Cena: 6 990 Kč

Přihlásit se

Další informace o kurzu (záložky)

 • 1 x týdně večer od září 2021 do února 2022
 • Celkem 18 lekcí po třech vyučovacích hodinách – z toho 9 večerů praxe !!!
 • Absolvent kurzu získá řadu klíčových informací a know-how z nejrůznějších oblastí fotografie (portrét, street photo, krajina, zátiší, reportážní a dokumentární fotografie, experimentální techniky apod.).
 • Prostřednictvím široké fotografické praxe si student osvojí celou řadu důležitých fotografických návyků a dovedností.
 • Získá a vylepší si technickou zdatnost a erudici pokud jde o ovládání svého fotoaparátu.
 • Pravidelným řešením zadaných úkolů se rovněž dozví mnoho důležitého o sobě samém, mimo jiné i o tom, který fotografický žánr mu nejvíce vyhovuje a jaký konkrétní druh či styl fotografického zobrazení ve vlastní tvorbě preferuje.
 • Pravidelné konzultace nad fotografiemi se zkušenými lektory ŠKF pak také zájemci nabídnou i nenahraditelnou zpětnou vazbu v procesu vlastního tvůrčího hledání.

Cena: 6 990 Kč

Přihlásit se

Zájemci alespoň částečně zvládají praktické základy digitální fotografie (ovládání fotoaparátu – expoziční režimy, clona, čas, ISO apod.). Kurz je volným pokračováním kurzu pro mírně pokročilé a jeho cílem je připravit studenty na řešení pokročilejších úloh v oblasti autorské a tvůrčí fotografie.

Cena: 6 990 Kč

Přihlásit se
ÚTERÝ LEKCE PROBÍHAJÍ od 18.15 do 20.30
28. 9. SEMINÁŘ FOTOGRAFIE

– vstupní konzultace, zadání semestrálního úkolu (výstavní soubor)

– zadání s ukázkami >> 1) MODERNÍ VÝTVARNÉ ZÁTIŠÍ s důrazem na “hru světel” a vržené stíny 2) MINIMALISTICKÉ ZÁTIŠÍ se zaměřením na vyjádření pocitu “ticha a prázdna”

5. 10. PRAXE – ateliér

– MODERNÍ VÝTVARNÉ ZÁTIŠÍ

12. 10. SEMINÁŘ FOTOGRAFIE

– konzultace

– zadání s ukázkami >> VÝSTIŽNÁ CHARAKTERISTIKA v portrétní fotografii (způsoby a možnosti, jak charakterizovat konkrétní model či společenskou skupinu)

19. 10. PRAXE – ateliér

– VÝSTIŽNÁ CHARAKTERISTIKA v portrétní fotografii

26. 10. SEMINÁŘ FOTOGRAFIE

– konzultace

– zadání s ukázkami >> STREET PHOTO a POHYB (dynamické street photo s důrazem na pohybující se objekty, lidi v pohybu, automobily, motorky, zvířata…  při vědomí adekvátní barevné kompozice)

2. 11. PRAXE – plenér

– STREET PHOTO a POHYB (centrum Prahy)

9. 11. SEMINÁŘ FOTOGRAFIE

– konzultace

– zadání s ukázkami >> VÝSTIŽNÁ CHARAKTERISTIKA v krajinářské fotografii (způsoby a možnosti, jak charakterizovat dané místo či širší krajinnou oblast)

16. 11. PRAXE – plenér

– VÝSTIŽNÁ CHARAKTERISTIKA v krajinářské fotografii (centrum Prahy)

23. 11. SEMINÁŘ FOTOGRAFIE

– konzultace

– VOLNÝ SEMESTRÁLNÍ SOUBOR (výběr a hodnocení rozpracovaných výstavních souborů)

30. 11. PRAXE – ateliér/plenér
– VOLNÁ INDIVIDUÁLNÍ PRAXE
 7. 12. SEMINÁŘ FOTOGRAFIE

– konzultace

– zadání s ukázkami >> VÁNOCE A ADVENT VE VEŘEJNÉM PROSTORU (reportážní či dokumentární série fotografií na zvolené téma)

 14. 12. PRAXE – plenér

– VÁNOCE A ADVENT VE VEŘEJNÉM PROSTORU (centrum Prahy)

 4. 1. SEMINÁŘ FOTOGRAFIE

– konzultace

– zadání s ukázkami >> MODEL PODLE KLASICKÉ PŘEDLOHY (možnosti reinterpretace klasických děl, stylizace modelu dle převzatého – “ukradeného” – nápadu, např. podle konkrétní fotografie či podle výtvarného díla malířského, sochařského ap.)

 11. 1. PRAXE – ateliér

– MODEL PODLE KLASICKÉ PŘEDLOHY I.

 18. 1. SEMINÁŘ FOTOGRAFIE

– konzultace

– VÝBĚR NEJLEPŠÍCH PRACÍ PRO ABSOLVENTSKOU VÝSTAVU  “Absolventi 2022” (výběr fotografií, jejich úprava, adjustace, možnosti a způsob zadávání do tisku ap.)

 25. 1. PRAXE – ateliér

– MODEL PODLE KLASICKÉ PŘEDLOHY II.

 1. 2. PRAXE – počítačová učebna

– POČÍTAČOVÁ PŘÍPRAVA FOTOGRAFIÍ PRO TISK (lekce je součástí přípravy absolventské výstavy kurzu Speciál plus a zahrnuje veškeré důležité úpravy konkrétních fotografií ve fotoeditoru Photoshop před jejich zadáním do tisku)

 8. 2. SEMINÁŘ FOTOGRAFIE

– ZÁVĚREČNÁ HODNOTÍCÍ KONZULTACE  + neformální rozloučení s kurzem

 

Cena: 6 990 Kč

Přihlásit se

Co o nás říkají úspěšní absolventi kurzů?

Kurz beze zbytku naplnil moje představy a očekávání. Byla jsem maximálně spokojená, způsob vedení kurzu ze strany lektora byl profesionální, oceňuji zejména jasné a srozumitelné vysvětlení všeho, co bylo třeba, praktické zkoušení a vstřícný a pohodový přístup. Kurz mi jako začátečníkovi velice pomohl. Moc rád si zvolím některý z navazujících kurzu a budu se těšit na další setkání!

Petr N.

Kurz pro začátečníky

Pořídil jsem si novou zrcadlovku a nějakou dobu "bojoval" s jejím ovládáním. Kurz základů fotografování zrcadlovkou mi proto hodně pomohl v osvojení si základních návyků focení a pomohl mi převést teorické znalosti do praxe. Velmi příjemně lidsky a zároveň i perfektně odborně vedený kurz, po jehož absolvování mi spousta známých fotografů "laiků", ale i lidí zabývajících se focením na profesionálnější úrovni řekla, že jsem se velmi výrazně zlepšil!

Karel S.

Kurz základů fotografování zrcadlovkou

Po absolvování kurzu jsem odjížděla s úplně jiným náhledem na okolní svět a obličeje kolemjdoucích, a především obrovskou chutí fotit! Mnohokrát děkuji za skvělý, prakticky vedený a informacemi nabitý, kurz, který proběhl ve velmi příjemné atmosféře. Moc jsem si to užila a budu vás ráda dále doporučovat:-)

Pavla J.

Kurz tvůrčí fotografie

Na kurz jsem šla s tím, že fotím pěkné fotky převážně s využitím automatiky a nemusím řešit žádná ruční nastavení. Po absolvování kurzu už na automat v podstatě vůbec nefotím, naučila jsem se rychle triky, které v návodu nevyčtu a během jednoho dne, který byl zároveň skvělým odreagováním jsem se dozvěděla i důležité věci z teorie, na jejíž studium jinak nemám čas. Kurz vřele doporučuji všem, kteří se chtějí více ponořit do tajů fotografování a naučit se při focení experimentovat. Naučila jsem se nebát četných tlačítek na zrcadlovce a focení si teď mnohem více užívám.

Lenka V.

Kurz Speciál pro mírně pokročilé

Nezaujal vás tento kurz?

Další nabízené kurzy

Přihláška
  Další informace

  Zůstaňte v kontaktu

  Facebook Instagram

  Telefon
  +420 721 701 686

  E-mail
  info@nauctesefotit.cz