ŠKF

Navigace

MÁTE RÁDI STREET PHOTO?

09.11.2022

Přihlásit se Galerie absolventů kurzu

Konzultace a přednáška "Máte rádi street photo?" jsou určeny pro každého, kdo obdivuje atmosféru ulice s jejími nejrozmanitějšími situacemi a "drobnými" lidskými příběhy a rád ji, byť jako fotoamatér, zachycuje libovolným typem svého fotoaparátu. Chcete se dozvědět, co nejdříve a bez dlouhého čekání, to podstatné o své oblíbené fotografické tvorbě? Přijďte k nám se svými fotografiemi na flešce a nechte si je v přátelské atmosféře i s několika dalšími podobně zaměřenými fotografy posoudit odborníkem nad jiné povolaným - lektorem a fotografem s více jak 30 letou praxí, jehož rukama prošlo desetitisíce fotografií studentů a fotoamatérů nejrůznějších stupňů pokročilosti, absolventem Institutu tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě - Mirkem Němečkem. Získáte tak okamžitě klíčové informace o kvalitě své street photo tvorby (případně i jiné, kterou si s sebou rovněž přinesete), a poradíte se i o možnostech, jak své fotografie v tomto žánru do budoucna vylepšit. Součástí semináře bude rovněž i přednáška o nejlepších fotografiích tohoto druhu od významných českých i světových autorů. Mirek Němeček je neobyčejně činnorodý lektor a fotograf, který ačkoliv ve své tvorbě střídá žánry (dokument, street photo, portrét, konceptuální fotografie apod.), jeho nejuznávanější a nejoceňovanější práce se rekrutuje právě z oblasti street photo. Jde o mozaiku 72 fotografií "Pražské metro - schody do nebe", která získala Zvláštní uznání poroty Czech Press Photo za rok 2002. >> Obsah semináře a přihlašovací formulář naleznete níže.

Galerie

Robert Doisneau, Polibek, 1950

Místo konání: Francouzská 4, Praha 2 > 18.00 až 20.30
Úroveň pokročilosti: začátečníci a středně pokročilí
Lektor: MgA. Ing. Miroslav Němeček

Cena: 1 300 Kč

Přihlásit se

Další informace o kurzu (záložky)

Fotografický seminář “Máte rádi street photo?” vedoucího lektora ŠKF, MgA. Ing. Miroslava Němečka, se sestává z konzultací nad donesenými fotografiemi z žánru street photo a následně i z přednášky o nejlepších street photos od významných českých i světových autorů (Josef Koudelka, Jindřich Štreit, Miroslav Tichý, Dagmar Hochová, Viktor Kolář, Vladimír Birgus, Henri Cartier-Bresson, Robert Doisneau, Steve McCurry a další).

Odhalte s námi podmanivou krásu a tajemství street photography!

Řečeno s klasikem: “Není nic praktičtějšího než inspirace, které nás mění.”

Cena: 1 300 Kč

Přihlásit se

Účastník kurzu si může donést max. 20 fotografií na flešce (pouze jpg, jpeg nebo tif) případně i na papíře ke konzultaci a ohodnocení.

Cena: 1 300 Kč

Přihlásit se

KDE:  učebna ŠKF – Francouzská 4, Praha 2

KDY:  středa – 9. 11. 2022

OD KDY DO KDY:  18.00 – 20.30 h.

Cena: 1 300 Kč

Přihlásit se

Co o nás říkají úspěšní absolventi kurzů?

Kurz beze zbytku naplnil moje představy a očekávání. Byla jsem maximálně spokojená, způsob vedení kurzu ze strany lektora byl profesionální, oceňuji zejména jasné a srozumitelné vysvětlení všeho, co bylo třeba, praktické zkoušení a vstřícný a pohodový přístup. Kurz mi jako začátečníkovi velice pomohl. Moc rád si zvolím některý z navazujících kurzu a budu se těšit na další setkání!

Petr N.

Kurz pro začátečníky

Pořídil jsem si novou zrcadlovku a nějakou dobu "bojoval" s jejím ovládáním. Kurz základů fotografování zrcadlovkou mi proto hodně pomohl v osvojení si základních návyků focení a pomohl mi převést teorické znalosti do praxe. Velmi příjemně lidsky a zároveň i perfektně odborně vedený kurz, po jehož absolvování mi spousta známých fotografů "laiků", ale i lidí zabývajících se focením na profesionálnější úrovni řekla, že jsem se velmi výrazně zlepšil!

Karel S.

Kurz základů fotografování zrcadlovkou

Po absolvování kurzu jsem odjížděla s úplně jiným náhledem na okolní svět a obličeje kolemjdoucích, a především obrovskou chutí fotit! Mnohokrát děkuji za skvělý, prakticky vedený a informacemi nabitý, kurz, který proběhl ve velmi příjemné atmosféře. Moc jsem si to užila a budu vás ráda dále doporučovat:-)

Pavla J.

Kurz tvůrčí fotografie

Na kurz jsem šla s tím, že fotím pěkné fotky převážně s využitím automatiky a nemusím řešit žádná ruční nastavení. Po absolvování kurzu už na automat v podstatě vůbec nefotím, naučila jsem se rychle triky, které v návodu nevyčtu a během jednoho dne, který byl zároveň skvělým odreagováním jsem se dozvěděla i důležité věci z teorie, na jejíž studium jinak nemám čas. Kurz vřele doporučuji všem, kteří se chtějí více ponořit do tajů fotografování a naučit se při focení experimentovat. Naučila jsem se nebát četných tlačítek na zrcadlovce a focení si teď mnohem více užívám.

Lenka V.

Kurz Speciál pro mírně pokročilé

Nezaujal vás tento kurz?

Další nabízené kurzy

Přihláška
  Další informace

  Zůstaňte v kontaktu

  Facebook Instagram

  Telefon
  +420 721 701 686

  E-mail
  info@nauctesefotit.cz