ŠKF

Navigace

NEKONEČNÝ KURZ (středy)

18.09.2024 - 15.01.2025

Přihlásit se Galerie absolventů kurzu

Ať už jste si prošli mnoha kurzy nebo jen dlouho sami fotíte, určitě nám dáte za pravdu, že nejlepší je, když si můžete o svých fotkách popovídat a konzultovat je s člověkem-odborníkem, který vám svými připomínkami dobře poradí a nasměruje vás třeba k něčemu, co by vás samotné ani nenapadlo. Nekonečný kurz je tedy veskrze přátelským a inspirativním setkáváním nad vašimi fotografiemi, kdy už nezápasíte s technikou, ale snažíte se dobrat ve své fotografické tvorbě svého originálního autorského stylu a rukopisu. Fotíte si například jen pro radost, máte svá oblíbená témata, ale nejste si mnohdy jistí, co a jak vylepšit nebo změnit. Rádi vám zde budeme partnery! Více informací o kurzu naleznete níže >> Obsah a cíl kurzu. Termíny lekcí Nekonečného kurzu naleznete v záložce >> Rozvrh a program kurzu.

Galerie

Martina Perglerová, Babí léto
Karel Prskavec, Infinity
Milada Bursíková, O závod
Konstantin Tilikin, Mácháč

Termín konání: 18.09.2024 - 15.01.2025
Místo konání: Francouzská 4, Praha 2 > od 17.30 - 20.30
Úroveň pokročilosti: libovolná pokročilost
Lektor: MgA. Ing. Miroslav Němeček

Cena: 6 000 Kč

Přihlásit se

Další informace o kurzu (záložky)

Nekonečný kurz je určen pro široký okruh zájemců, zejména však pro ty, kteří v naší či jiné škole již některý kurz absolvovali (kurz pro mírně pokročilé, kurz tvůrčí fotografie, kurz SPECIÁL apod.) a cítí potřebu se i nadále setkávat v přátelském prostředí tvůrčího kolektivu, v němž mohou konzultovat a diskutovat své starší i novější fotografické práce a pod odborným vedením tak vylepšovat a kultivovat svou fotografickou tvorbu.

Kurz je vhodný nejen pro studenty, kteří uvažují o studiu na středních či vysokých fotografických školách (FAMU, ITF v Opavě apod.) či se již aktivně připravují k přijímacím zkouškám na některou z těchto škol, ale v podstatě pro kohokoliv, kdo má zájem o “zpětnou vazbu” ke svému fotografickému dílu, kdo se chce ve své práci stále zlepšovat a chce si rovněž udržet přehled v aktuálním fotografickém dění. Konzultace jsou příležitostně a podle situace prokládány informacemi o aktuálních fotografických událostech z domácí i světové scény, přednáškami z historie fotografie, medailónky významných autorů či videoprojekcemi. Nejlepší fotografické práce a soubory vytvořené v průběhu tohoto kurzu budou prezentovány na FB, IG či webu ŠKF, případně na absolventských výstavách ŠKF ve Fotogalerii Juliska i jinde.

Každý účastník tohoto kurzu si může vybrat ze dvou možností:

A)  ZÁKLADNÍ – 5 libovolných středečních lekcí vybraných z 10 nejbližších vypsaných termínů (viz Rozvrh a program kurzu) v čase od 17.30 do 20.30 hodin.

Cena kurzu: 6.000 Kč

B)  CELOROČNÍ – 10 středečních lekcí ve vypsaných termínech od první absolvované lekce (viz Rozvrh a program kurzu) v čase od 17.30 do 20.30 hodin.

Cena kurzu: 10.000 Kč

V případě základního kurzu je třeba do přihlášky (objednávky kurzu) jmenovitě uvést název “Základní kurz” a vypsat rovněž konkrétní předpokládané termíny účasti. Po domluvě s hlavním lektorem kurzu mohou být tyto předpokládané termíny ještě v průběhu kurzu změněny.

V případě zájmu o samostatnou jednu lekci nekonečného kurzu je cena této lekce 1.500 Kč

 • Všechny lekce jsou především konzultacemi nad donesenými fotografiemi, v digitální (fleška či CD) či v papírové podobě.
 • Lekce jsou doplňované podle situace aktuálními fotografickými informacemi či přednáškami na dané téma.
 • Všechny lekce (není-li předem domluveno jinak) probíhají v učebně ŠKF na adrese Francouzská 4, Praha 2.
 • Všechny lekce (není-li předem domluveno jinak) probíhají v čase od 17.30 do 20.30.

Cena: 6 000 Kč

Přihlásit se
 • Kurz je určen pro kohokoliv, nejlépe však pro mírně a středně pokročilé zájemce, kteří se již určitou dobu digitální či klasické fotografii věnují.
 • Vstoupit do tohoto kurzu můžete kdykoliv!!!
 • Po jeho absolvování je možno se opět kdykoliv do kurzu přihlásit a pokračovat v něm stejným způsobem libovolně dlouhou dobu!

Cena: 6 000 Kč

Přihlásit se

 

Termíny 5 nejbližších středečních lekcí Nekonečného kurzu pro rok 2024/25
(5 nejbližších lekcí – oranžově zvýrazněno)
NEJBLIŽŠÍ TERMÍN:

18. září 2024

16. října 2024
13. listopadu 2024
11. prosince 2024
15. ledna 2025
12. února 2025
12. března 2025
9. dubna 2025
7. května 2025
11. června 2025
 • Všechny lekce jsou především konzultacemi nad donesenými fotografiemi, v digitální (fleška, CD) či v papírové podobě.
 • Lekce jsou doplňované podle situace aktuálními fotografickými informacemi či přednáškami s projekcí fotografií.
 • Všechny lekce (není-li předem domluveno jinak) probíhají v učebně ŠKF na adrese Francouzská 4, Praha 2.
 • Všechny lekce (není-li předem domluveno jinak) probíhají v čase od 17.30 do 20.30.

Cena: 6 000 Kč

Přihlásit se

Co o nás říkají úspěšní absolventi kurzů?

Kurz beze zbytku naplnil moje představy a očekávání. Byla jsem maximálně spokojená, způsob vedení kurzu ze strany lektora byl profesionální, oceňuji zejména jasné a srozumitelné vysvětlení všeho, co bylo třeba, praktické zkoušení a vstřícný a pohodový přístup. Kurz mi jako začátečníkovi velice pomohl. Moc rád si zvolím některý z navazujících kurzu a budu se těšit na další setkání!

Petr N.

Kurz pro začátečníky

Pořídil jsem si novou zrcadlovku a nějakou dobu "bojoval" s jejím ovládáním. Kurz základů fotografování zrcadlovkou mi proto hodně pomohl v osvojení si základních návyků focení a pomohl mi převést teorické znalosti do praxe. Velmi příjemně lidsky a zároveň i perfektně odborně vedený kurz, po jehož absolvování mi spousta známých fotografů "laiků", ale i lidí zabývajících se focením na profesionálnější úrovni řekla, že jsem se velmi výrazně zlepšil!

Karel S.

Kurz základů fotografování zrcadlovkou

Po absolvování kurzu jsem odjížděla s úplně jiným náhledem na okolní svět a obličeje kolemjdoucích, a především obrovskou chutí fotit! Mnohokrát děkuji za skvělý, prakticky vedený a informacemi nabitý, kurz, který proběhl ve velmi příjemné atmosféře. Moc jsem si to užila a budu vás ráda dále doporučovat:-)

Pavla J.

Kurz tvůrčí fotografie

Na kurz jsem šla s tím, že fotím pěkné fotky převážně s využitím automatiky a nemusím řešit žádná ruční nastavení. Po absolvování kurzu už na automat v podstatě vůbec nefotím, naučila jsem se rychle triky, které v návodu nevyčtu a během jednoho dne, který byl zároveň skvělým odreagováním jsem se dozvěděla i důležité věci z teorie, na jejíž studium jinak nemám čas. Kurz vřele doporučuji všem, kteří se chtějí více ponořit do tajů fotografování a naučit se při focení experimentovat. Naučila jsem se nebát četných tlačítek na zrcadlovce a focení si teď mnohem více užívám.

Lenka V.

Kurz Speciál pro mírně pokročilé

Nezaujal vás tento kurz?

Další nabízené kurzy

Přihláška
  Další informace

  Zůstaňte v kontaktu

  Facebook Instagram

  Telefon
  +420 721 701 686

  E-mail
  info@nauctesefotit.cz