ŠKF

Navigace

KURZ SPECIÁL PLUS (úterky)

15.02.2022 - 14.06.2022

Přihlásit se Galerie absolventů kurzu

Kurz SPECIÁL PLUS je určen především (ale nikoliv pouze) pro naše absolventy z krátkodobých večerních kurzů pro mírně pokročilé a kurzu SPECIÁL. Je výjimečný nejen svou náplní, bohatou praxí (9 večerů) a rozmanitostí vyučovaných předmětů (portrét, krajina, street photo, zátiší, reportážní a dokumentární fotografie, experimentální techniky apod.), ale i svým zaměřením do oblasti tvůrčí autorské fotografie. Více informací o kurzu naleznete níže >> Obsah a cíl kurzu >> Rozvrh a program kurzu.

Galerie

Alena Wilson, Tvář
Alena Wilson, Parfém
Patrik Staněk, Vodní smršť
Tomáš Holub, Saské Švýcarsko
Tomáš Holub, Krkonoše
Jan Bejvl, Lenka
Robert Polcar, Bahňák
Robert Polcar, Bahňák II.

Termín konání: 15.02.2022 - 14.06.2022
Místo konání: Francouzská 4, Praha 2 > od 18.15 do 20.30
Úroveň pokročilosti: mírně a středně pokročilí - KURZ JIŽ PROBÍHÁ
Lektor: MgA. Ing. Miroslav Němeček

Cena: 6 990 Kč

Přihlásit se

Další informace o kurzu (záložky)

 • 1 x týdně večer od února do června 2022
 • Celkem 18 lekcí po třech vyučovacích hodinách – z toho 9 večerů praxe !!!
 • Absolvent kurzu získá řadu klíčových informací a know-how z nejrůznějších oblastí fotografie (portrét, street photo, krajina, zátiší, reportážní a dokumentární fotografie, experimentální techniky apod.).
 • Prostřednictvím široké fotografické praxe si student osvojí celou řadu důležitých fotografických návyků a dovedností.
 • Získá a vylepší si technickou zdatnost a erudici pokud jde o ovládání svého fotoaparátu.
 • Pravidelným řešením zadaných úkolů se rovněž dozví mnoho důležitého o sobě samém, mimo jiné i o tom, který fotografický žánr mu nejvíce vyhovuje a jaký konkrétní druh či styl fotografického zobrazení ve vlastní tvorbě preferuje.
 • Pravidelné konzultace nad fotografiemi se zkušenými lektory ŠKF pak také zájemci nabídnou i nenahraditelnou zpětnou vazbu v procesu vlastního tvůrčího hledání.

Cena: 6 990 Kč

Přihlásit se

Zájemci alespoň částečně zvládají praktické základy digitální fotografie (ovládání fotoaparátu – expoziční režimy, clona, čas, ISO apod.). Kurz je volným pokračováním kurzu pro mírně pokročilé či kurzu SPECIÁL a jeho cílem je připravit studenty na řešení pokročilejších úloh v oblasti autorské a tvůrčí fotografie.

Cena: 6 990 Kč

Přihlásit se
ÚTERÝ LEKCE PROBÍHAJÍ od 18.15 do 20.30
15. 2. SEMINÁŘ FOTOGRAFIE

– vstupní konzultace, zadání semestrálního úkolu (výstavní soubor)

– zadání s ukázkami >> MODERNÍ ČERNOBÍLÉ ZÁTIŠÍ

22. 2. PRAXE – ateliér

– MODERNÍ ČERNOBÍLÉ ZÁTIŠÍ

1. 3. SEMINÁŘ FOTOGRAFIE

– konzultace

– zadání s ukázkami >> KREATIVNÍ PRÁCE v portrétní fotografii (způsoby a možnosti, jak charakterizovat konkrétní model či společenskou skupinu)

8. 3. PRAXE – ateliér

– KREATIVNÍ PRÁCE v portrétní fotografii

15. 3. SEMINÁŘ FOTOGRAFIE

– konzultace

– zadání s ukázkami >> STREET PHOTO POHYB A BARVA (dynamické street photo s důrazem na pohybující se objekty a adekvátní barevnou kompozici)

22. 3. PRAXE – plenér

– STREET PHOTO – POHYB A BARVA (centrum Prahy)

29. 3. SEMINÁŘ FOTOGRAFIE

– konzultace

– zadání s ukázkami >> KREATIVNÍ PRÁCE v krajinářské fotografii (způsoby a možnosti, jak charakterizovat konkrétní lokalitu či širší krajinnou oblast, možnosti práce v žánru “subjektivní krajiny”)

5. 4. PRAXE – plenér

– KREATIVNÍ PRÁCE v krajinářské fotografii (centrum Prahy)

12. 4. SEMINÁŘ FOTOGRAFIE

– konzultace

– VOLNÝ SEMESTRÁLNÍ SOUBOR (výběr a hodnocení rozpracovaných výstavních souborů)

19. 4. PRAXE – ateliér/plenér

– VOLNÁ INDIVIDUÁLNÍ PRAXE

26. 4. SEMINÁŘ FOTOGRAFIE

– konzultace

– zadání s ukázkami >> REPORTÁŽNÍ A DOKUMENTÁRNÍ FOTOGRAFIE (možnosti práce v reportážní a dokumentární fotografií na zvolené téma, práce s většími obrazovými celky – soubory)

 3. 5. PRAXE – plenér

REPORTÁŽNÍ A DOKUMENTÁRNÍ FOTOGRAFIE (centrum Prahy)

 10. 5. SEMINÁŘ FOTOGRAFIE

– konzultace

– zadání s ukázkami >> MODEL V NETRADIČNÍM ARANŽMÁ (stylizace do role, portrét ve výskoku, možnosti reinterpretace klasických děl z oblasti výtvarného umění apod.)

 17. 5. PRAXE – ateliér

– MODEL V NETRADIČNÍM ARANŽMÁ I.

 24. 5. SEMINÁŘ FOTOGRAFIE

– konzultace

– VÝBĚR NEJLEPŠÍCH PRACÍ PRO ABSOLVENTSKOU VÝSTAVU (výběr fotografií, jejich úprava, adjustace, možnosti a způsob zadávání do tisku ap.)

 31. 5. PRAXE – ateliér

– MODEL V NETRADIČNÍM ARANŽMÁ II.

 7. 6. PRAXE – počítačová učebna

– POČÍTAČOVÁ PŘÍPRAVA FOTOGRAFIÍ PRO TISK (lekce je součástí přípravy absolventské výstavy kurzu Speciál plus a zahrnuje veškeré důležité úpravy konkrétních fotografií ve fotoeditoru Photoshop před jejich zadáním do tisku)

 14. 6. SEMINÁŘ FOTOGRAFIE

– ZÁVĚREČNÁ HODNOTÍCÍ KONZULTACE  + neformální rozloučení s kurzem

 

Cena: 6 990 Kč

Přihlásit se

Co o nás říkají úspěšní absolventi kurzů?

Kurz beze zbytku naplnil moje představy a očekávání. Byla jsem maximálně spokojená, způsob vedení kurzu ze strany lektora byl profesionální, oceňuji zejména jasné a srozumitelné vysvětlení všeho, co bylo třeba, praktické zkoušení a vstřícný a pohodový přístup. Kurz mi jako začátečníkovi velice pomohl. Moc rád si zvolím některý z navazujících kurzu a budu se těšit na další setkání!

Petr N.

Kurz pro začátečníky

Pořídil jsem si novou zrcadlovku a nějakou dobu "bojoval" s jejím ovládáním. Kurz základů fotografování zrcadlovkou mi proto hodně pomohl v osvojení si základních návyků focení a pomohl mi převést teorické znalosti do praxe. Velmi příjemně lidsky a zároveň i perfektně odborně vedený kurz, po jehož absolvování mi spousta známých fotografů "laiků", ale i lidí zabývajících se focením na profesionálnější úrovni řekla, že jsem se velmi výrazně zlepšil!

Karel S.

Kurz základů fotografování zrcadlovkou

Po absolvování kurzu jsem odjížděla s úplně jiným náhledem na okolní svět a obličeje kolemjdoucích, a především obrovskou chutí fotit! Mnohokrát děkuji za skvělý, prakticky vedený a informacemi nabitý, kurz, který proběhl ve velmi příjemné atmosféře. Moc jsem si to užila a budu vás ráda dále doporučovat:-)

Pavla J.

Kurz tvůrčí fotografie

Na kurz jsem šla s tím, že fotím pěkné fotky převážně s využitím automatiky a nemusím řešit žádná ruční nastavení. Po absolvování kurzu už na automat v podstatě vůbec nefotím, naučila jsem se rychle triky, které v návodu nevyčtu a během jednoho dne, který byl zároveň skvělým odreagováním jsem se dozvěděla i důležité věci z teorie, na jejíž studium jinak nemám čas. Kurz vřele doporučuji všem, kteří se chtějí více ponořit do tajů fotografování a naučit se při focení experimentovat. Naučila jsem se nebát četných tlačítek na zrcadlovce a focení si teď mnohem více užívám.

Lenka V.

Kurz Speciál pro mírně pokročilé

Nezaujal vás tento kurz?

Další nabízené kurzy

Přihláška
  Další informace

  Zůstaňte v kontaktu

  Facebook Instagram

  Telefon
  +420 721 701 686

  E-mail
  info@nauctesefotit.cz