ŠKF

Navigace

ZAČÍNÁME S FOTOGRAFIÍ (večerní)

08.12.2022

Přihlásit se Galerie absolventů kurzu

Jednodenní kurz "Začínáme s fotografií" je určen především úplným začátečníkům, kteří se chtějí seznámit s praktickými základy digitální fotografie, tedy především s praktickým ovládáním svého fotoaparátu - kompaktu či digitální zrcadlovky - a s nejdůležitějšími kompozičními pravidly a dalšími tipy pro každodenní fotografickou praxi. Předpokládá se, že zájemci o tento kurz nemají doposud téměř žádné nebo jen minimální zkušenosti v oboru fotografie. Více informací naleznete v záložce: OBSAH A CÍL KURZU

Galerie

Hana Pešková, Toskánsko
Lívia Svačinová, Krása na dosah
Helena Glucksmanová, Jahody
Monika Posltová, Květy
Lenka Ungerová, Dvojportrét
Tara Midleton, Balónky
Gabriela Zieglerová, Andrea
Ilona Sochorová, Víla

Místo konání: Francouzská 4, Praha 2 >> 17.30 - 21.00
Úroveň pokročilosti: začátečníci
Lektor: MgA. Ing. Miroslav Němeček

Cena: 1 500 Kč

Přihlásit se

Další informace o kurzu (záložky)

Součástí kurzu je:

A) Snadná obsluha a ovládání Vašeho fotoaparátu – aneb, než se do toho pustíte opravdu naplno!

 • Důležité praktické informace k ovládání Vašeho fotoaparátu (kompaktu či digitální zrcadlovky) – ISO, ČAS, CLONA, hloubka ostrosti, možnosti ostření, expoziční režimy apod.

B) Kompozice obrazu – aneb, jen docela málo teorie do začátků.

 • Nejzákladnější kompoziční pravidla a postupy vysvětlené na zajímavých příkladech (zlatý řez, křivka S, diagonála, středová kompozice či dekompozice).

C) Hodnocení a konzultace k Vašim doneseným fotografiím (dobrovolné) – aneb, nebojte se, žádný učený z nebe nikdy nespadl! 😉

 • Účastník kurzu si může vzít na konzultaci s lektorem cca 5-15 svých fotografií libovolného tématu dle vlastního výběru, nejlépe na flešce nebo CD.

Cena: 1 500 Kč

Přihlásit se

Doporučuje se přinést si na kurz svůj fotoaparát – kompakt či zrcadlovku – s nabitou baterií a paměťovou kartou.

 

Cena: 1 500 Kč

Přihlásit se

KDE:  učebna ŠKF – Francouzská 4, Praha 2

KDY:  čtvrtek – 8.12. 2022

OD KDY DO KDY:  17.30 – 21.00 h.

Cena: 1 500 Kč

Přihlásit se

Co o nás říkají úspěšní absolventi kurzů?

Kurz beze zbytku naplnil moje představy a očekávání. Byla jsem maximálně spokojená, způsob vedení kurzu ze strany lektora byl profesionální, oceňuji zejména jasné a srozumitelné vysvětlení všeho, co bylo třeba, praktické zkoušení a vstřícný a pohodový přístup. Kurz mi jako začátečníkovi velice pomohl. Moc rád si zvolím některý z navazujících kurzu a budu se těšit na další setkání!

Petr N.

Kurz pro začátečníky

Pořídil jsem si novou zrcadlovku a nějakou dobu "bojoval" s jejím ovládáním. Kurz základů fotografování zrcadlovkou mi proto hodně pomohl v osvojení si základních návyků focení a pomohl mi převést teorické znalosti do praxe. Velmi příjemně lidsky a zároveň i perfektně odborně vedený kurz, po jehož absolvování mi spousta známých fotografů "laiků", ale i lidí zabývajících se focením na profesionálnější úrovni řekla, že jsem se velmi výrazně zlepšil!

Karel S.

Kurz základů fotografování zrcadlovkou

Po absolvování kurzu jsem odjížděla s úplně jiným náhledem na okolní svět a obličeje kolemjdoucích, a především obrovskou chutí fotit! Mnohokrát děkuji za skvělý, prakticky vedený a informacemi nabitý, kurz, který proběhl ve velmi příjemné atmosféře. Moc jsem si to užila a budu vás ráda dále doporučovat:-)

Pavla J.

Kurz tvůrčí fotografie

Na kurz jsem šla s tím, že fotím pěkné fotky převážně s využitím automatiky a nemusím řešit žádná ruční nastavení. Po absolvování kurzu už na automat v podstatě vůbec nefotím, naučila jsem se rychle triky, které v návodu nevyčtu a během jednoho dne, který byl zároveň skvělým odreagováním jsem se dozvěděla i důležité věci z teorie, na jejíž studium jinak nemám čas. Kurz vřele doporučuji všem, kteří se chtějí více ponořit do tajů fotografování a naučit se při focení experimentovat. Naučila jsem se nebát četných tlačítek na zrcadlovce a focení si teď mnohem více užívám.

Lenka V.

Kurz Speciál pro mírně pokročilé

Nezaujal vás tento kurz?

Další nabízené kurzy

Přihláška
  Další informace

  Zůstaňte v kontaktu

  Facebook Instagram

  Telefon
  +420 721 701 686

  E-mail
  info@nauctesefotit.cz