ŠKF

Navigace

TEMNÁ KOMORA – zpracování filmu a fotografií

14.09.2019

Přihlásit se Galerie absolventů kurzu

Klasická filmová fotografie není mrtvá, přesvědčte se! Cílem workshopu je seznámit jeho účastníky jak teoreticky, tak i praktickým prováděním úkolů, s ručním procesem zpracování černobílého negativního filmu i s následnou výrobou (zvětšováním a vyvoláváním) papírových bromstříbrných fotografií. Vedle praktického předvedení celého "negativního i pozitivního procesu", si každý student sám pod dohledem zkušeného lektora vyvolá svůj naexponovaný film a pod zvětšovákem pak osvítí a vyvolá své papírové zvětšeniny.

Galerie

Temná komora

Místo konání: DDM, Pod Juliskou 2, Praha 6 >> 9.00 - 16.30
Úroveň pokročilosti: začátečníci
Lektor: MgA. Jaromír Santler

Cena: 1 500 Kč

Přihlásit se

Další informace o kurzu (záložky)

– Cílem workshopu je seznámit jeho účastníky jak teoreticky, tak i praktickým prováděním úkolů, s ručním procesem zpracování černobílého negativního filmu i s následnou výrobou (zvětšováním a vyvoláváním) papírových bromstříbrných fotografií.
– Vedle praktického předvedení celého “negativního i pozitivního procesu”, si každý student sám pod dohledem zkušeného lektora vyvolá svůj naexponovaný film a pod zvětšovákem pak osvítí a vyvolá své papírové zvětšeniny.

Cena: 1 500 Kč

Přihlásit se
  • Pro tento kurz nejsou potřeba žádné předešlé znalosti.
  • Vhodné je však vzít si na workshop do temné komory spíše starší nebo pracovní oblečení, které může při práci s chemikáliemi, jako je vývojka, ustalovač apod., utrpět.

Cena: 1 500 Kč

Přihlásit se

Termín konání workshopu: sobota 14.9. 2019 od 9.00 do 16.30h. (60 min. přestávka na oběd)

Místo konání workshopu: Stanice techniků, DDM, Pod Juliskou 2, Praha 6.

Program workshopu:

  • Teoretické vysvětlení celého postupu vyvolávání černobílého negativu a následné výroby (zvětšování a vyvolávání) černobílé pozitivní fotografie v temné komoře
  • Informace o důležitých pomůckách pro celý tento proces (vývojnice, spirály, misky na roztoky, vývojka, ustalovač, rámečky na fotopapíry, zvětšovací přístroj, osvětlení temné komory apod.)
  • Praxe: způsob přípravy a míchání roztoků (vývojky, přerušovače a ustalovače)
  • Praxe: postup zavádění naexponovaného filmu do spirály
  • Praxe: postup práce s filmem i fotopapírem ve zvětšováku
  • Praxe: vyvolávání filmu ve vývojnici a fotopapíru v miskách
  • Praxe: sušení filmů a fotopapírů, leštění pozitivů či jejich vypínání na skle apod.

Cena: 1 500 Kč

Přihlásit se

Co o nás říkají úspěšní absolventi kurzů?

Kurz beze zbytku naplnil moje představy a očekávání. Byla jsem maximálně spokojená, způsob vedení kurzu ze strany lektora byl profesionální, oceňuji zejména jasné a srozumitelné vysvětlení všeho, co bylo třeba, praktické zkoušení a vstřícný a pohodový přístup. Kurz mi jako začátečníkovi velice pomohl. Moc rád si zvolím některý z navazujících kurzu a budu se těšit na další setkání!

Petr N.

Kurz pro začátečníky

Pořídil jsem si novou zrcadlovku a nějakou dobu "bojoval" s jejím ovládáním. Kurz základů fotografování zrcadlovkou mi proto hodně pomohl v osvojení si základních návyků focení a pomohl mi převést teorické znalosti do praxe. Velmi příjemně lidsky a zároveň i perfektně odborně vedený kurz, po jehož absolvování mi spousta známých fotografů "laiků", ale i lidí zabývajících se focením na profesionálnější úrovni řekla, že jsem se velmi výrazně zlepšil!

Karel S.

Kurz základů fotografování zrcadlovkou

Po absolvování kurzu jsem odjížděla s úplně jiným náhledem na okolní svět a obličeje kolemjdoucích, a především obrovskou chutí fotit! Mnohokrát děkuji za skvělý, prakticky vedený a informacemi nabitý, kurz, který proběhl ve velmi příjemné atmosféře. Moc jsem si to užila a budu vás ráda dále doporučovat:-)

Pavla J.

Kurz tvůrčí fotografie

Na kurz jsem šla s tím, že fotím pěkné fotky převážně s využitím automatiky a nemusím řešit žádná ruční nastavení. Po absolvování kurzu už na automat v podstatě vůbec nefotím, naučila jsem se rychle triky, které v návodu nevyčtu a během jednoho dne, který byl zároveň skvělým odreagováním jsem se dozvěděla i důležité věci z teorie, na jejíž studium jinak nemám čas. Kurz vřele doporučuji všem, kteří se chtějí více ponořit do tajů fotografování a naučit se při focení experimentovat. Naučila jsem se nebát četných tlačítek na zrcadlovce a focení si teď mnohem více užívám.

Lenka V.

Kurz Speciál pro mírně pokročilé

Nezaujal vás tento kurz?

Další nabízené kurzy

Přihláška
Další informace

Zůstaňte v kontaktu

Facebook Instagram

Telefon
+420 721 701 686

E-mail
info@nauctesefotit.cz