ŠKF

Navigace


Andrea Kalová

Fotografka na volné noze a lektorka fotografie

“K fotografování jsem tíhla již od útlého mládí, ale k „opravdové“ fotografii jsem se dopracovala, až po absolvování rekvalifikačního akreditovaného programu na Škole kreativní fotografie (ŠKF) v roce 2015. Od té doby jsem prošla i dalšími kurzy na této škole, ale i některými workshopy v Centru FotoŠkoda pod vedením Kateřiny Janišové apod. Fotografie je nejen moje láska, ale především vášeň. Fascinuje mě na ní především ta často zmiňovaná schopnost “zastavit čas”, ačkoliv z druhé strany je tato její vlastnost zřejmě jen jednou z velkých našich iluzí. Jsem matkou dvou dětí a tak mám velmi blízko především k dětské fotografii, stejnou měrou mě však přitahují i portréty žen, glamour či decentní akty. Při fotografování žen se vždy všemožně snažím proniknout do jejich nitra, ať již přátelským rozhovorem s nimi, či jejich pečlivým sledováním.

– Od roku 2016 je Andrea Kalová členkou volného sdružení fotografů z Berouna (Berounští fotorici) s nimiž i vystavuje. http://www.fotosroubek.com/cz/berounsti-fotorici

Získává TOP umístění v nejrůznějších fotografických soutěžích, jako je kupříkladu soutěž FOTOSTART (www.fotostart.cz) nebo soutěže vypisované CFŠ v Praze (např. 2. místo v soutěži Kreativní portrét http://www.foto-vize.cz/cms/contests za snímek „Dobro a zlo“ apod.).

– Jako fotografka spolupracovala či doposud spolupracuje s periodiky Berounský zpravodaj a StomaTeam.

– Svými fotografiemi propaguje knihu Proč vlk šišlal (v přípravě) http://procvlksislal.cz/

– V současné době (2018) pracuje na vlastním projektu Nejstarší obyvatelé Bubovic a jejich životní lásky, ale dál také fotografuje svatby, chůzi po žhavém uhlí, hrnčířské trhy, zubařské veletrhy apod.

 

Výběr z tvorby


Další informace

Zůstaňte v kontaktu

Facebook Instagram

Telefon
+420 721 701 686

E-mail
info@nauctesefotit.cz