ŠKF

Navigace


MgA. Ing. Miroslav Němeček

17. 10. 1964, Tábor

Volný fotograf a lektor fotografie, zakladatel a provozovatel soukromé Školy kreativní fotografie v Praze (ŠKF).

Miroslav Němeček je absolventem magisterského programu na Institutu tvůrčí fotografie v Opavě a hlavním lektorem Školy kreativní fotografie v Praze. Je rovněž organizátorem a kurátorem mnoha fotografických výstav a porotcem řady fotografických soutěží (např. Fotograf roku časopisu FotoVideo, soutěž Fotostart a jiné). Za dobu svého lektorského působení v oblasti fotografie učil více než 3 000 studentů v kurzech různé pokročilosti a ohodnotil desítky tisíc fotografií.  Po více než 15 let je držitelem akreditace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy k pořádání rekvalifikačních kurzů v oblasti fotografie.

Vzdělání a praxe

Výstavy (samostatné i skupinové)

Ocenění

Na výstavě Czech Press Photo 2002 na Staroměstské radnici v Praze byla mozaika fotografií s názvem “Pražské metro – schody do nebe”, jednomyslně oceněna Zvláštním uznáním poroty CPP a získala rovněž 2. místo v hlasování diváků o nejlepší vystavenou práci.

Publikační činnost

Jako člen poroty soutěže Fotograf roku časopisu Foto-Video píše od roku 2007 hodnotící komentáře k vítězným fotografiím pro jednotlivá soutěžní kola.

V různých odborných časopisech a katalozích byla publikována řada jeho článků a recenzí, jako např. recenze na výstavu “František Drtikol – fotograf, malíř, mystik” v Galerii Rudolfinum (Listy o fotografii II, 1999), článek v katalogu výstavy a soutěže “Máchovy Litoměřice” (Česká krajina očima fotografů, 2001) nebo recenze na výstavu studentů a pedagogů ITF v Galerii Solnice v Českých Budějovicích s názvem „Z okraje do středu” (časopis Ateliér č.23, 2003). Rovněž byla publikována bakalářská diplomová práce o životě a díle pedagoga a fotografa Jána Šmoka v katalogu k výstavě “Ján Šmok”, pořádané v Pražském domě fotografie (katalog Ján Šmok, 2000).

Miroslav Němeček má vlastní heslo ve Slovníku českých a slovenských výtvarných umělců, který vydalo nakladatelství Chagall v roce 2002.

Výběr z volných souborů


Další informace

Zůstaňte v kontaktu

Facebook Instagram

Telefon
+420 721 701 686

E-mail
info@nauctesefotit.cz