ŠKF

Navigace


400 ASA / Prostě dokument

Vcelku nově založený spolek fotografů 400 ASA čítá sedm českých fotografů. Tentokrát uvidíte práci pouze šesti z nich, tvorba Tomkiho Němce zastoupena není. Výstava nese název Prostě dokument a najdete ji v Domě fotografie v Praze. Jako host byl na výstavu přizván i člen agentury Magnum Photos, italský fotožurnalista Paolo Pellegrin.

Dům fotografie, Revoluční 5, Praha 1

od 4. 2. 2020 do 3. 5. 2020

Antonín Kratochvíl: Rwanda, 2018

Vcelku nově založený spolek fotografů 400 ASA čítá sedm českých fotografů. Tentokrát uvidíte práci pouze šesti z nich, tvorba Tomkiho Němce zastoupena není. Výstava nese název Prostě dokument a najdete ji v Domě fotografie v Praze. Jako host byl na výstavu přizván i člen agentury Magnum Photos, italský fotožurnalista Paolo Pellegrin. Kvůli přehlcení obrazy, ke kterému v této době díky televizi a hlavně internetu dochází, přichází (nejen) fotografové o výjimečnost při zachycování různých podob světa, a tak jim nezbývá než nahlédnout za tenkou slupku internetové povrchnosti a snažit se jít hlouběji. Proto se spolek 400 ASA rozhodl snažit se dokumentární fotografii budovat větší prestiž a ukazovat onu hloubku.

Sami o sobě členi 400 ASA říkají, že nesledují módní trendy, ale jsou spíše konzervativní a ctí klasické hodnoty fotografie. Zároveň má ale každý z autorů svůj osobitý styl. Spolek byl založen mimo jiné za účelem rozvoje tradičního českého dokumentu a jeho obrazovosti. 

“Svým spojením chceme posílit nejen vlastní práci a vybudovat prestiž spolkové značky 400 ASA, ale rádi bychom přispěli k renesanci zájmu o dokumentární fotografii vůbec.”  

Výstava je rozdělená do sedmi části, podle počtu vystavujících fotografů. V druhém patře uvidíte krátké video složené z vystavených fotek každého člena 400 ASA (ve videu uvidíte i pár fotek navíc) a delší dokument s názvem Hranice (Borderlines) od Paola Pellegrina. 

Karel Cudlín vystavuje fotografie zěmědělských dělníků, Jan Dobrovský fotografie z azylového domova pro matky, Alžběta Jungrová dokumentuje život v ženské věznici, Antonín Kratochvíl dovezl fotografie zachycující Rwandu, Jan Mihaliček zobrazuje život ve východním Slovensku, Martin Wágner vystavuje fotografie dokumentující hledání fosílií a Paolo Pellegrin se zaměřuje na USA a témata chudoby, rasy, zločinu a drog.  

Výstava trvá až do 3. května 2020. 

Otevírací doba: út-ne 10:00–18:00, čt 10:00–20:00

Vstupné: plné: 120 Kč, snížené: 60 Kč


Další informace

Zůstaňte v kontaktu

Facebook Instagram

Telefon
+420 721 701 686

E-mail
info@nauctesefotit.cz