ŠKF

Navigace


Úspěchy

Podívejte se rovněž, jak nás studenti hodnotí:  Ohodnotili naši školu

 

7.4.2018

Hlavní cenu letošního ročníku soutěže Praha fotografická získala studentka naší školyMarcela Kybalová za snímek Cesta na Měsíc.

Na výstavě vítězných fotografií 22. ročníku soutěže Praha fotografická na Staroměstské radnici v Praze vystavují až do 28.4. 2018 své fotografie čtyři absolventi naší školy – Zdeněk Tichý, Marcela Kybalová. Pepa Středa a Bedřich Helan z nichž dva prvně jmenovaní získali významná ocenění hned v několika soutěžních kategoriích (Zdeněk Tichývítěz dvou hlavních kategorií, Lidé v Praze a Konika hlavního města a Marcela KybalováCena primátorky hl. města Prahy Adriany Krnáčové za výše uvedenou fotografii Cesta na měsíc). Blahopřejeme!

 

23.9.2017

V letošním 12. ročníku Blatenského fotofestivalu představili v rámci otevřené scény festivalu své nejnovější práce absolventi naší školy: Simona Kala, Eva Faltusová, Zdeněk Vajner a Zuzana Veselá.  Jednou z hlavních výstav fotofestivalu v Muzeu v Blatné byla i výstava “Tichý čas madon” vedoucího Školy kreativní fotografie v Praze a jejího hlavního lektora, Miroslava Němečka. Více ZDE. Všem autorům gratulujeme!
V minulých ročnících tohoto festivalu zde vedle význačných osobností české fotografie (Jindřich Štreit, Jan Saudek, Vladimír Birgus, Miro Švolík, Vladimír Židlický, Miloslav Stibor, Lukáš Jasanský a Martin Polák, Dana Kyndrová, Taras Kuščinský a další) představili svoji tvorbu i někteří další lektoři a absolventi naší školy (Jana Kupčáková, Jaromír Santler, Markéta Kubačáková, Zdeněk Vajner, Petr Blažíček, Martin Říha, Andrej Jakovlev a další).

 

11.4.2017

Na výstavě vítězných fotografií 21. ročníku soutěže Praha fotografická na Staroměstské radnici v Praze vystavuje až do 28.5. 2017 své fotografie pět absolventů naší školy, Konstantin Tilberg, Zdeněk Tichý, Šárka Klímová, Marcela Kybalová a Bedřich Helan. Většina z nich zároveň obdržela ocenění nebo čestná uznání hned v několika vypsaných kategoriích. Všem k tomuto skvělému úspěchu blahopřejeme!

Cena Svazu českých fotografů

Konstantin Tilberg: Siluety

Cena Zväzu slovenských fotografov

Šárka Klímová: Petřínská rozhledna

Kronika hlavního města

1. cena – Zdeněk Tichý: 17. listopad na Národní (série)

3. cena – Bedřich Helan: Signal festival 2016, instalace Broken 5.1., instalace Horizont událostí, říjen 2016

Krása Prahy a její proměny

3. cena – Zdeněk Tichý: Mlha přede mnou, mlha za mnou

Nové Město

3. cena – Konstantin Tilberg: Deštivý den

Čestné uznání – Konstantin Tilberg: Policie

Problémy Prahy

Čestné uznání – Konstantin Tilberg: Problém veřejných toalet

Všechna ocenění naleznete ZDE.

 

31.3.2017

Náše absolventka z kurzu tvůrčí fotografie a současná studentka třetího ročníku Institutu tvůrčí fotografie při Slezské univerzitě v Opavě, Marta Režová, vystavuje v předsálí kina Kotva v Českých Budějovicích soubor “Já poustevník”, který získal v roce 2016 čestné uznání v mezinárodní kategorii na Slovak Press Photo. Výstava potrvá do 12.5. 2017!

http://www.kinokotva.cz/klient-103/kino-31/stranka-977/informacia-5763

 

15.1.2017

Lektor naší školy, Tomáš Holub, se probojoval se svými snímky do výběru 12 nejlepších fotografií soutěže NIKON KALENDÁŘ 2017 a se stal se nakonec i jejím absolutním vítězem za fotografii s názvem “Listopadová”. Ke tomuto vynikajícímu úspěchu Tomášovi gratulujeme!

http://www.nikon-kalendar.cz/vysledky/

 

24.10.2016

Lektorka naší školy, Jana Kupčáková, se probojovala se svým snímkem San Marco z italských Benátek do výběru 12 nejlepších fotografií soutěže NIKON KALENDÁŘ 2017. Ke skvělému úspěchu jí gratulujeme!

Padesát semifinálových fotografií bude poprvé vystaveno dne 10. listopadu na společenském večeru v hotelu Holiday Inn v Praze. Všechny semifinálové fotografie si potom můžete prohlédnout na vlastní oči v lednu a únoru 2017 na výstavě v NIKON PHOTO GALLERY na adrese Újezd 19, Praha 1-Malá Strana, každý týden od úterý do neděle mezi 12. a 19. hodinou.

http://www.nikon-kalendar.cz/galerie/#!/2016/2

 

15.8.2016

Jana Kupčáková, dlouholetá lektorka naší školy, obdržela bronzovou medaili za snímek V oblacích v kategorii Trevel v soutěži PhotoJourney 2016. Gratulujeme!

http://journey.photosalon.cz/

 

5.4.2016

Na výstavě vítězných fotografií jubilejního 20. ročníku soutěže Praha fotografická na Staroměstské radnici v Praze vystavují až do 1.5. 2016 své fotografie i čtyři z našich absolventů, Šárka Klímová, Radka Větrovcová, Zdeněk Tichý a René Tydlitát, který rovněž získal jedno z ocenění v soutěži – cenu Olympus. Blahopřejeme! 

 

24.2.2016

Skvělý úspěch lektorky naší školy Jany Kupčákové ve fotosoutěži festivalu Worldfilm! Její fotografie z italských Benátek získala 2. místo v silné konkurenci 470 fotografů, orientující se na cestovatelskou fotografii. Blahopřejeme!

http://www.webcestovatelu.cz/92966-vysledky-nasi-souteze-vyhlaseny!

 

2.10.2015

Dvě absolventky našich kurzů fotografie Zuzana Veselá a Katarína Pleskot Kollárová byli pro školní rok 2015/16 přijati do prvního ročníku na Institut tvůrčí fotografie SU v Opavě. Gratulujeme!

 

21.9.2015

V letošním desátém ročníku Blatenského fotofestivalu představili v rámci otevřené scény festivalu své nejnovější práce absolventi naší školy: Jana Kupčáková, Renata Süssová, Marta Wojciechovska a Hadis Medenčevič. Gratulujeme!
V minulých ročnících tohoto festivalu zde vedle význačných osobností české fotografie (Jindřich Štreit, Miro Švolík, Vladimír Židlický, Miloslav Stibor, Lukáš Jasanský a Martin Polák, Dana Kyndrová, Taras Kuščinský a další) představili svoji tvorbu i někteří další lektoři a absolventi naší školy (Miroslav Němeček, Markéta Kubačáková, Zdeněk Vajner, Petr Blažíček, Martin Říha, Andrej Jakovlev a další).

 

18.6.2015

Náš absolvent kurzu tvůrčí fotografie Karel Prskavec, vystavuje své práce spolu s osobnostmi české fotografie jakými jsou Antonín Kratochvíl či Michal Kalhous na 16. ročníku Fotofestivalu v Moravské Třebové, který potrvá až do 23.8. 2015!

 

9.6.2015

Na výstavě vítězných fotografií 19. ročníku soutěže Praha fotografická na Staroměstské radnici v Praze vystavují až do 8.7.2015 své oceněné fotografie i dvě nedávné absolventky naší školy – Šárka Klímová a Jana Tormováspolečně s další absolventkou a v současnosti již lektorkou ŠKF – Janou Kupčákovou. Všem třem dámám k úspěchu gratulujeme!

Na výstavě jsou v Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice k vidění více než dvě stovky fotografiií od 55 autorů.

 

19.10.2014

Naši absolventi Lenka Grabicová a Jitka Krejčová získaly ocenění v letošním ročníku soutěže Czech Press Photo 2014. Lenka Grabicová (společně s Filipem Jandourkem) – čestné uznání v kategorii Portrét za soubor “Věčný návrat volyňských Čechů”. Jitka Krejčová získala cenu skupiny ČEZ za soubor “Taje Altaje”. Blahopřejeme!

 

21.9.2014

V letošním devátém ročníku Blatenského fotofestivalu představili v rámci otevřené scény festivalu své nejnovější práce absolventi naší školy: Jana Kupčáková, Šárka Klímová, Matěj Noha, Pavel Kolář, Jitka Krejčová a Katka Vojtová. Gratulujeme!
V minulých ročnících tohoto festivalu zde vedle význačných osobností české fotografie (Jindřich Štreit, Miro Švolík, Vladimír Židlický, Miloslav Stibor, Lukáš Jasanský a Martin Polák, Dana Kyndrová, Taras Kuščinský a další) představili svoji tvorbu i někteří další lektoři a absolventi naší školy (Miroslav Němeček, Markéta Kubačáková, Zdeněk Vajner, Petr Blažíček, Martin Říha, Andrej Jakovlev a další).

 

4.7.2014

Náš absolvent Zdeněk Vajner vystavuje spolu s hvězdami české fotografie jako je Ivan Pinkava, Pavel Mára, Rudo Prekop a další. Přesvěčte se sami osobně na 15. ročníku Fotofestivalu v Moravské Třebové, který trvá až do 24.8. 2015!

 

19.6.2014

Na výstavě vítězných fotografií v soutěži Praha fotografická vystavují až do 30.6.2014 na Staroměstské radnici v Praze své vybrané a oceněné fotografie čtyři naši nedávní absolventi: Šárka Klímová, Yana Yushkevich, Zdeněk Vajner (čestné uznání) a Zdeněk Tichý. Posledně jmenovaný získal rovněž první cenu v kategorii “Lidé v Praze”, za soubor Indiáni na Kampě. Blahopřejeme!

 

12.6.2014

Čtyři absolventi našich kurzů fotografie byli pro následující školní rok přijati do prvních ročníků vysokých škol s uměleckým zaměřením – na Institut tvůrčí fotografie SU v Opavě (Marta Režová, Marta Wojciechowska, Zdeněk Vajner) a ART & DESIGN INSTITUT v Praze (Kateřina Hončová). Gratulujeme!

 

31.5.2014

Gratulujeme našemu nedávnému absolventovi Zdeňkovi Vajnerovi, který získal Čestné uznání v prestižní fotografické soutěži Photo Annual Awards za svůj soubor “Veřejné soukromí!

 

18.10.2013

Náš absolvent Zdeněk Vajner získal 1. místo v letošním ročníku soutěže Czech Press Photo 2013 v kategorii Každodenní život za soubor “Veřejné soukromí”. Blahopřejeme!


Další informace

Zůstaňte v kontaktu

Facebook Instagram

Telefon
+420 721 701 686

E-mail
info@nauctesefotit.cz