ŠKF

Navigace


Úspěchy

Podívejte se rovněž, jak nás studenti hodnotí:  Ohodnotili naši školu

***

10.6.2022

Absolventka našich kurzů fotografie, Irena Zykanová, byla pro školní rok 2022/23 přijata do prvního ročníku na Institut tvůrčí fotografie Slezské univerzity v Opavě. Gratulujeme!

***

21.9.2021

V 16. ročníku Blatenského fotofestivalu představily v rámci otevřené scény festivalu své nejnovější práce absolventi naší školy: Simona Kala, Šárka Valášková, Šárka Klímová, Kateřina Červená a Renata Süssová. Všem autorům gratulujeme!
V minulých ročnících tohoto festivalu zde vedle význačných osobností české fotografie (Jindřich Štreit, Jan Saudek, Vladimír Birgus, Miro Švolík, Vladimír Židlický, Miloslav Stibor, Lukáš Jasanský a Martin Polák, Dana Kyndrová, Taras Kuščinský a další) představili svoji tvorbu i někteří další lektoři a absolventi naší školy (Miroslav Němeček, Jana Kupčáková, Jaromír Santler, Markéta Kubačáková, Zdeněk Vajner, Petr Blažíček, Martin Říha, Andrej Jakovlev a další).

***

2.8.2020

Tři absolventi našich kurzů fotografie Renata Süssová, Petra Jeřábková a Eduard Palíšek byli pro školní rok 2020/21 přijati do prvního ročníku na Institut tvůrčí fotografie SU v Opavě. Gratulujeme!

***

12.5.2020

Studentka naší školy, Miroslava Žůrková Ondrášová, získala 1. místo v prestižní fotografické soutěži Czech Nature Photo v kategorii “Příroda v Praze” za snímek s názvem “Chechtavá akrobacie”.

K tomuto vynikajícímu úspěchu ji gratulujeme!

Miroslava Žůrková Ondrášová – Chechtavá akrobacie

Do čtvrtého ročníku soutěže se přihlásilo 229 autorů, kteří zaslali porotě k posouzení téměř dva tisíce příspěvků. Slavnostní předání cen a zahájení výstavy se konalo online 5. května na sociálních sítích Czech Photo. Vystaveny jsou nominované snímky ze všech kategorií a další vybrané fotografie z kolekce Czech Nature Photo. Mezinárodní porota fotografické soutěže Czech Nature Photo vybrala za Fotografii roku snímek od Petra Slavíka s názvem „Ve stínu“. Výstava bude veřejnosti otevřena dle nařízení vlády, zatím věříme že 12. května.

https://www.czechphoto.org/cnp/

***

14.2.2019

Lektorka naší školy, Jana Kupčáková, získala v prestižní fotografické soutěži O cenu Hanzelky a Zikmunda vynikající 2. místo v kategorii “Cestovatelská fotografie roku” za snímek z italských Benátek pod názvem “Záplavy na náměstí sv. Marka”.

K tomuto skvělému úspěchu ji moc gratulujeme!

Fotogalerie z předávání cen:

***

22.9.2018

V letošním 13. ročníku Blatenského fotofestivalu představily v rámci otevřené scény festivalu své nejnovější práce absolventi naší školy: Simona Kala (samostatná expozice), Andrea Kalová, Jana Filková, Lucie Čejková, Jaroslava Ondroušová a Renata Süssová. Všem autorům gratulujeme!
V minulých ročnících tohoto festivalu zde vedle význačných osobností české fotografie (Jindřich Štreit, Jan Saudek, Vladimír Birgus, Miro Švolík, Vladimír Židlický, Miloslav Stibor, Lukáš Jasanský a Martin Polák, Dana Kyndrová, Taras Kuščinský a další) představili svoji tvorbu i někteří další lektoři a absolventi naší školy (Miroslav Němeček, Jana Kupčáková, Jaromír Santler, Markéta Kubačáková, Zdeněk Vajner, Petr Blažíček, Martin Říha, Andrej Jakovlev a další).

***

7.4.2018

Hlavní cenu letošního ročníku soutěže Praha fotografická získala studentka naší školyMarcela Kybalová za snímek Cesta na Měsíc.

Na výstavě vítězných fotografií 22. ročníku soutěže Praha fotografická na Staroměstské radnici v Praze vystavují až do 28.4. 2018 své fotografie čtyři absolventi naší školy – Zdeněk Tichý, Marcela Kybalová. Pepa Středa a Bedřich Helan z nichž dva prvně jmenovaní získali významná ocenění hned v několika soutěžních kategoriích (Zdeněk Tichývítěz dvou hlavních kategorií, Lidé v Praze a Konika hlavního města a Marcela KybalováCena primátorky hl. města Prahy Adriany Krnáčové za výše uvedenou fotografii Cesta na měsíc). Blahopřejeme!

***

23.9.2017

V letošním 12. ročníku Blatenského fotofestivalu představili v rámci otevřené scény festivalu své nejnovější práce absolventi naší školy: Simona Kala, Eva Faltusová, Zdeněk Vajner a Zuzana Veselá.  Jednou z hlavních výstav fotofestivalu v Muzeu v Blatné byla i výstava “Tichý čas madon” vedoucího Školy kreativní fotografie v Praze a jejího hlavního lektora, Miroslava Němečka. Více ZDE. Všem autorům gratulujeme!
V minulých ročnících tohoto festivalu zde vedle význačných osobností české fotografie (Jindřich Štreit, Jan Saudek, Vladimír Birgus, Miro Švolík, Vladimír Židlický, Miloslav Stibor, Lukáš Jasanský a Martin Polák, Dana Kyndrová, Taras Kuščinský a další) představili svoji tvorbu i někteří další lektoři a absolventi naší školy (Jana Kupčáková, Jaromír Santler, Markéta Kubačáková, Zdeněk Vajner, Petr Blažíček, Martin Říha, Andrej Jakovlev a další).

***

11.4.2017

Na výstavě vítězných fotografií 21. ročníku soutěže Praha fotografická na Staroměstské radnici v Praze vystavuje až do 28.5. 2017 své fotografie pět absolventů naší školy, Konstantin Tilberg, Zdeněk Tichý, Šárka Klímová, Marcela Kybalová a Bedřich Helan. Většina z nich zároveň obdržela ocenění nebo čestná uznání hned v několika vypsaných kategoriích. Všem k tomuto skvělému úspěchu blahopřejeme!

Cena Svazu českých fotografů

Konstantin Tilberg: Siluety

Cena Zväzu slovenských fotografov

Šárka Klímová: Petřínská rozhledna

Kronika hlavního města

1. cena – Zdeněk Tichý: 17. listopad na Národní (série)

3. cena – Bedřich Helan: Signal festival 2016, instalace Broken 5.1., instalace Horizont událostí, říjen 2016

Krása Prahy a její proměny

3. cena – Zdeněk Tichý: Mlha přede mnou, mlha za mnou

Nové Město

3. cena – Konstantin Tilberg: Deštivý den

Čestné uznání – Konstantin Tilberg: Policie

Problémy Prahy

Čestné uznání – Konstantin Tilberg: Problém veřejných toalet

Všechna ocenění naleznete ZDE.

***

31.3.2017

Náše absolventka z kurzu tvůrčí fotografie a současná studentka třetího ročníku Institutu tvůrčí fotografie při Slezské univerzitě v Opavě, Marta Režová, vystavuje v předsálí kina Kotva v Českých Budějovicích soubor “Já poustevník”, který získal v roce 2016 čestné uznání v mezinárodní kategorii na Slovak Press Photo. Výstava potrvá do 12.5. 2017!

http://www.kinokotva.cz/klient-103/kino-31/stranka-977/informacia-5763

***

15.1.2017

Lektor naší školy, Tomáš Holub, se probojoval se svými snímky do výběru 12 nejlepších fotografií soutěže NIKON KALENDÁŘ 2017 a se stal se nakonec i jejím absolutním vítězem za fotografii s názvem “Listopadová”. Ke tomuto vynikajícímu úspěchu Tomášovi gratulujeme!

http://www.nikon-kalendar.cz/vysledky/

***

24.10.2016

Lektorka naší školy, Jana Kupčáková, se probojovala se svým snímkem San Marco z italských Benátek do výběru 12 nejlepších fotografií soutěže NIKON KALENDÁŘ 2017. Ke skvělému úspěchu jí gratulujeme!

Padesát semifinálových fotografií bude poprvé vystaveno dne 10. listopadu na společenském večeru v hotelu Holiday Inn v Praze. Všechny semifinálové fotografie si potom můžete prohlédnout na vlastní oči v lednu a únoru 2017 na výstavě v NIKON PHOTO GALLERY na adrese Újezd 19, Praha 1-Malá Strana, každý týden od úterý do neděle mezi 12. a 19. hodinou.

http://www.nikon-kalendar.cz/galerie/#!/2016/2

***

15.8.2016

Jana Kupčáková, dlouholetá lektorka naší školy, obdržela bronzovou medaili za snímek V oblacích v kategorii Trevel v soutěži PhotoJourney 2016. Gratulujeme!

http://journey.photosalon.cz/

***

5.4.2016

Na výstavě vítězných fotografií jubilejního 20. ročníku soutěže Praha fotografická na Staroměstské radnici v Praze vystavují až do 1.5. 2016 své fotografie i čtyři z našich absolventů, Šárka Klímová, Radka Větrovcová, Zdeněk Tichý a René Tydlitát, který rovněž získal jedno z ocenění v soutěži – cenu Olympus. Blahopřejeme!

***

24.2.2016

Skvělý úspěch lektorky naší školy Jany Kupčákové ve fotosoutěži festivalu Worldfilm! Její fotografie z italských Benátek získala 2. místo v silné konkurenci 470 fotografů, orientující se na cestovatelskou fotografii. Blahopřejeme!

http://www.webcestovatelu.cz/92966-vysledky-nasi-souteze-vyhlaseny!

***

2.10.2015

Dvě absolventky našich kurzů fotografie Zuzana Veselá a Katarína Pleskot Kollárová byli pro školní rok 2015/16 přijati do prvního ročníku na Institut tvůrčí fotografie SU v Opavě. Gratulujeme!

***

21.9.2015

V letošním desátém ročníku Blatenského fotofestivalu představili v rámci otevřené scény festivalu své nejnovější práce absolventi naší školy: Jana Kupčáková, Renata Süssová, Marta Wojciechovska a Hadis Medenčevič. Gratulujeme!
V minulých ročnících tohoto festivalu zde vedle význačných osobností české fotografie (Jindřich Štreit, Miro Švolík, Vladimír Židlický, Miloslav Stibor, Lukáš Jasanský a Martin Polák, Dana Kyndrová, Taras Kuščinský a další) představili svoji tvorbu i někteří další lektoři a absolventi naší školy (Miroslav Němeček, Markéta Kubačáková, Zdeněk Vajner, Petr Blažíček, Martin Říha, Andrej Jakovlev a další).

***

18.6.2015

Náš absolvent kurzu tvůrčí fotografie Karel Prskavec, vystavuje své práce spolu s osobnostmi české fotografie jakými jsou Antonín Kratochvíl či Michal Kalhous na 16. ročníku Fotofestivalu v Moravské Třebové, který potrvá až do 23.8. 2015!

***

9.6.2015

Na výstavě vítězných fotografií 19. ročníku soutěže Praha fotografická na Staroměstské radnici v Praze vystavují až do 8.7.2015 své oceněné fotografie i dvě nedávné absolventky naší školy – Šárka Klímová a Jana Tormováspolečně s další absolventkou a v současnosti již lektorkou ŠKF – Janou Kupčákovou. Všem třem dámám k úspěchu gratulujeme!

Na výstavě jsou v Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice k vidění více než dvě stovky fotografiií od 55 autorů.

***

19.10.2014

Naši absolventi Lenka Grabicová a Jitka Krejčová získaly ocenění v letošním ročníku soutěže Czech Press Photo 2014. Lenka Grabicová (společně s Filipem Jandourkem) – čestné uznání v kategorii Portrét za soubor “Věčný návrat volyňských Čechů”. Jitka Krejčová získala cenu skupiny ČEZ za soubor “Taje Altaje”. Blahopřejeme!

***

21.9.2014

V letošním devátém ročníku Blatenského fotofestivalu představili v rámci otevřené scény festivalu své nejnovější práce absolventi naší školy: Jana Kupčáková, Šárka Klímová, Matěj Noha, Pavel Kolář, Jitka Krejčová a Katka Vojtová. Gratulujeme!
V minulých ročnících tohoto festivalu zde vedle význačných osobností české fotografie (Jindřich Štreit, Miro Švolík, Vladimír Židlický, Miloslav Stibor, Lukáš Jasanský a Martin Polák, Dana Kyndrová, Taras Kuščinský a další) představili svoji tvorbu i někteří další lektoři a absolventi naší školy (Miroslav Němeček, Markéta Kubačáková, Zdeněk Vajner, Petr Blažíček, Martin Říha, Andrej Jakovlev a další).

***

4.7.2014

Náš absolvent Zdeněk Vajner vystavuje spolu s hvězdami české fotografie jako je Ivan Pinkava, Pavel Mára, Rudo Prekop a další. Přesvěčte se sami osobně na 15. ročníku Fotofestivalu v Moravské Třebové, který trvá až do 24.8. 2015!

***

19.6.2014

Na výstavě vítězných fotografií v soutěži Praha fotografická vystavují až do 30.6.2014 na Staroměstské radnici v Praze své vybrané a oceněné fotografie čtyři naši nedávní absolventi: Šárka Klímová, Yana Yushkevich, Zdeněk Vajner (čestné uznání) a Zdeněk Tichý. Posledně jmenovaný získal rovněž první cenu v kategorii “Lidé v Praze”, za soubor Indiáni na Kampě. Blahopřejeme!

***

12.6.2014

Čtyři absolventi našich kurzů fotografie byli pro následující školní rok přijati do prvních ročníků vysokých škol s uměleckým zaměřením – na Institut tvůrčí fotografie SU v Opavě (Marta Režová, Marta Wojciechowska, Zdeněk Vajner) a ART & DESIGN INSTITUT v Praze (Kateřina Hončová). Gratulujeme!

***

31.5.2014

Gratulujeme našemu nedávnému absolventovi Zdeňkovi Vajnerovi, který získal Čestné uznání v prestižní fotografické soutěži Photo Annual Awards za svůj soubor “Veřejné soukromí!

***

18.10.2013

Náš absolvent Zdeněk Vajner získal 1. místo v letošním ročníku soutěže Czech Press Photo 2013 v kategorii Každodenní život za soubor “Veřejné soukromí”. Blahopřejeme!


Další informace

Zůstaňte v kontaktu

Facebook Instagram

Telefon
+420 721 701 686

E-mail
info@nauctesefotit.cz