ŠKF

Navigace


Czech Press Photo 2021

V Národním muzeu si můžete i letos, v rámci 27. ročníku prestižní novinářské soutěže Czech Press Photo, připomenout ty nejlepší oceněné fotografie za uplynulý rok 2021.

Autorem vítězné fotografie Czech Press Photo 2021 je Petr Topič z agentury Mafra a.s..

Fotografií roku se stal snímek Petra Topiče z mediálního domu Mafra a.s.. Snímek pochází ze série s názvem Zkáza, která zvítězila v kategorii Aktualita. Celá série dokumentuje rozsah škod po ničivém tornádu, které se prohnalo obcemi na jižní Moravě.

Historická budova Národního muzea v Praze

od 21. 1. do 30. 5. 2022

V Národním muzeu si můžete i letos, v rámci 27. ročníku prestižní novinářské soutěže Czech press photo, připomenout ty nejlepší oceněné fotografie za uplynulý rok.

V letošním ročníku bylo vypsáno osm fotografických kategorií. Soutěžilo 250 fotografů, kteří přihlásili přes čtyři tisíce fotografií. Příspěvky byly přihlašovány elektronicky v průběhu celého měsíce září. Odborná mezinárodní porota pracovala ve dnech 17. až 19. října v galerii Czech Photo Centre ve složení: předseda poroty šéf fotobanky ČTK Petr Mlch, Alžběta Jungrová ze 400ASA, Adrian Evans, ředitel Panos Pictures, Sean Gallup, fotograf Getty Images a Jan Zátorsky z Mafra, a.s.

Součástí soutěže je od jejího počátku také ocenění Grant Prahy – roční tvůrčí stipendium pražského magistrátu na fotografování proměn hlavního města. Postupně tak vzniká obsáhlá sbírka souborů fotografií, které dokumentují Prahu a její vývoj. Grant Prahy vybral osobně pražský primátor Zdeněk Hřib. Letošním držitelem se stal Petr Vrabec, který uspěl se svým projektem Periférie Prahy.

Nominované fotografie naleznete na adrese www.czechphoto.org

Název výstavy: Czech Press Photo 2021
Místo: Národní muzeum v Praze
Doba trvání: 21. 1. – 30. 5. 2022
Otevírací doba: denně 10-18 hod.
Vstupné:


Další informace

Zůstaňte v kontaktu

Facebook Instagram

Telefon
+420 721 701 686

E-mail
info@nauctesefotit.cz