ŠKF

Navigace


20 LET Školy kreativní fotografie / Galerie Zbraslav

Bilanční výstava u příležitosti 20 let od založení Školy kreativní fotografie v Praze představuje veřejnosti výběr z nejlepších prací jejich současných studentů, úspěšných absolventů i lektorů.

Galerie Zbraslav (Městský dům)

16. 1. – 9. 2. 2023

Bilanční výstava u příležitosti 20 let od založení Školy kreativní fotografie v Praze představuje veřejnosti výběr z nejlepších prací jejich současných studentů, úspěšných absolventů i lektorů.

Vystavující autoři: Daniela Búryová, Naďa Faltusová, Lucie Faltýnková, Vendula Hronová, Petra Jeřábková, Simona Kala, Lenka Krejčová, Jana Kupčáková, Miroslav Němeček, Lenka Němečková, Monika Nováková, Jaroslava Novotná, Hana Pešková, Karel Prskavec, Jaromír Santler, Renáta Süssová, Jan Sýkora, Gabriela Trousilová, Zdeněk Vajner, Šárka Valášková, Irena Zykanová, Eva Židův, Michael Židův.

Škola kreativní fotografie v Praze (ŠKF) je soukromou fotografickou školou, která poskytuje vzdělání v oblasti fotografie všem zájemcům, od úplných začátečníků až po ty, kteří se fotografii chtějí věnovat profesionálně. ŠKF byla založena v roce 2001, kdy ještě úzce spolupracovala s Pražským domem fotografie. Od roku 2018 sídlí ve Francouzské 4 na Praze 2 a v současné době nabízí celou řadu kurzů a workshopů různých stupňů pokročilosti, od krátkodobých večerních, přes kurzy víkendové, semestrální až po studium rekvalifikační, akreditované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Školou prošlo za dobu její existence na 4000 frekventantů, přičemž mnozí z nich jsou v oboru fotografie velmi úspěšní. Celá řada absolventů ŠKF studuje nebo svá studia již úspěšně zakončila na vysokých uměleckých školách, jakými jsou například Institut tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě, pražská FAMU či UJEP v Ústí nad Labem. Další se fotografii věnují v rámci své profesionální živnostenské praxe a jiní zase dosahují významných úspěchů ve fotografických soutěžích či na prestižních festivalových přehlídkách (Czech Press Photo, Praha fotografická, Photo Annual Awards, Blatenský fotofestival, Fotofestival Moravská Třebová, Národní soutěž amatérské fotografie aj.). Valná většina absolventů ŠKF se však i po škole dál věnuje fotografii jako svému hobby.


Další informace

Zůstaňte v kontaktu

Facebook Instagram

Telefon
+420 721 701 686

E-mail
info@nauctesefotit.cz