ŠKF

Navigace

KURZ PRO ZAČÁTEČNÍKY

01.06.2020 - 29.06.2020

Přihlásit se Galerie absolventů kurzu

Večerní on-line kurzy fotografie pro začátečníky jsou určeny především úplným začátečníkům nebo jen lehce pokročilým, kteří se chtějí seznámit s teoretickými i praktickými základy digitální fotografie (ovládání fotoaparátu, kompozice obrazu, individuální praktická cvičení, jejich hodnocení a další). Předpokládá se tedy, že zájemci o tento kurz nemají doposud téměř žádné nebo jen minimální zkušenosti v oboru. Na on-line kurzu vás naučíme nezbytné základy pro to, aby vás fotografie i nadále bavila, aniž byste zápasili se začátečnickými chybami – jak si nastavit základní funkce vašeho fotoparátu, jak snímky komponovat, kdy je focení odsouzeno k nezdaru a jak na to, aby vaše snímky portrétu či krajiny byly mnohem lepší, než dnes. Kurzem vás provedeme prostřednictví přednášek a seminářů. Na přednášce bude vysvětleno, včetně ukázek nejlepších prací z daného žánru, jak na to a bude vám rovněž zadaný malý úkol. Následně si nabyté poznatky sami vyzkoušíte při svém individuálním focení a pošlete lektorovi fotky. Na seminářích je spolu prohlédneme, prodiskutujeme a vyhodnotíme, co se podařilo lépe a co hůře a jak je možné se dále zlepšovat. Krok za krokem, ale jistě se budete u nejčastěji focených témat zlepšovat. Přednášky budou živě probíhat jednou týdně od 18.15h. a budou nahrávány. Pokud tedy nebudete mít prostor účastnit se živé výuky, můžete si záznam přehrát, až se vám to bude hodit a o svou lekci nepřijdete. Stejnou výhodu můžete využít, pokud se budete chtít k něčemu odpřednášenému v lekci vrátit a poslechnout si to znovu.

Galerie

Gabriela Zieglerová, Andrea
Vlaďka Fialová, Turisté
Hanka Třísková, Nina
Lenka Ungerová, Dvojportrét
Andrea Kalová, Ptáci
Veronika Kloboučková, Praha

Termín konání: 01.06.2020 - 29.06.2020
Místo konání: on-line > úterky od 18.15 do 20.30
Úroveň pokročilosti: začátečníci
Lektor: MgA. Ing. Miroslav Němeček

Cena: 1 790 Kč

Přihlásit se

Další informace o kurzu (záložky)

Obsah výukových lekcí:

přednáška > ovládání digitálního fotoaparátu – fotografická technika (ISO, čas, clona, hloubka ostrosti, možnosti ostření, expoziční režimy apod.)

semináře fotografie > konzultace a hodnocení domácích úkolů

úvod a seznámení se s žánrem zakázkového portrétu, reportážního portrétu, krajinářské fotografie či zátiší

přednáška > kompozice obrazu (metoda MAPH)

přednáška > osobnosti české fotografie 20. a 21. stol. (Drtikol, Sudek, Funke, Koudelka, Saudek apod…)

Cena: 1 790 Kč

Přihlásit se

Pro tento kurz nejsou potřeba žádné předešlé znalosti či dovednosti. Je však vhodné mít pro plánovanou fotografickou praxi, která je součástí kurzu, svůj funkční fotoaparát libovolného typu.

Cena: 1 790 Kč

Přihlásit se
PONDĚLÍ
LEKCE PROBÍHAJÍ od 18.15 do 20.30
1. 6. Fotografická technika – Ovládání digitálního fotoaparátu

Přednáška – jak pracovat s digitálním fotoaparátem při fotografování krajiny, portrétu, zátiší či reportáže (expoziční režimy, ISO, čas, clona, ostření apod.). Práce s bleskem, s filtry, se stativem i dalším fotografickým příslušenstvím.

8. 6. Seminář fotografie  – Krajina a zátiší

Pravidla pro fotografie krajiny a zátiší + zadání úkolu na “kalendářovou krajinu” či “zátiší” (individuální fotografování tradičních krajinných motivů a námětů s důrazem na výtvarné pojetí – světlo a kompozici), hodnocení fotografií z předchozího úkolu

15. 6. Kompozice obrazu (metoda MAPH)

Přednáška – základní kompoziční pravidla (zlatý řez, křivka S, diagonála, vzdušná perspektiva apod.) a často se opakující obrazové chyby (středová kompozice, dekompozice, srostlice a další užitečné praktické ukázky a rady)

22. 6. Seminář fotografie – Zakázkový a reportážní portrét

Pravidla pro portrétní a reportážní f. + zadání úkolu na “reportážní portrét” (individuální fotografování portrétu dle možností studenta s důrazem na autentické zachycení charakteru portrétovaného a jeho emocí), hodnocení fotografií z předchozího úkolu

29. 6. Osobnosti české fotografie 20. a 21. století

Přednáška nad vybranými fotografiemi klasiků české fotografie i významných tvůrců z počátku 21. století. (F. Drtikol, J. Sudek, J. Funke, J. Koudelka, J.Saudek a další)

Seminář fotografie – závěrečná konzultace a hodnocení úkolů

K tomuto kurzu je pak možno případně doobjednat i “portrétní praxi v ateliéru” a “krajinářskou praxi v plenéru”.

Cena: 1 790 Kč

Přihlásit se

Co o nás říkají úspěšní absolventi kurzů?

Kurz beze zbytku naplnil moje představy a očekávání. Byla jsem maximálně spokojená, způsob vedení kurzu ze strany lektora byl profesionální, oceňuji zejména jasné a srozumitelné vysvětlení všeho, co bylo třeba, praktické zkoušení a vstřícný a pohodový přístup. Kurz mi jako začátečníkovi velice pomohl. Moc rád si zvolím některý z navazujících kurzu a budu se těšit na další setkání!

Petr N.

Kurz pro začátečníky

Pořídil jsem si novou zrcadlovku a nějakou dobu "bojoval" s jejím ovládáním. Kurz základů fotografování zrcadlovkou mi proto hodně pomohl v osvojení si základních návyků focení a pomohl mi převést teorické znalosti do praxe. Velmi příjemně lidsky a zároveň i perfektně odborně vedený kurz, po jehož absolvování mi spousta známých fotografů "laiků", ale i lidí zabývajících se focením na profesionálnější úrovni řekla, že jsem se velmi výrazně zlepšil!

Karel S.

Kurz základů fotografování zrcadlovkou

Po absolvování kurzu jsem odjížděla s úplně jiným náhledem na okolní svět a obličeje kolemjdoucích, a především obrovskou chutí fotit! Mnohokrát děkuji za skvělý, prakticky vedený a informacemi nabitý, kurz, který proběhl ve velmi příjemné atmosféře. Moc jsem si to užila a budu vás ráda dále doporučovat:-)

Pavla J.

Kurz tvůrčí fotografie

Na kurz jsem šla s tím, že fotím pěkné fotky převážně s využitím automatiky a nemusím řešit žádná ruční nastavení. Po absolvování kurzu už na automat v podstatě vůbec nefotím, naučila jsem se rychle triky, které v návodu nevyčtu a během jednoho dne, který byl zároveň skvělým odreagováním jsem se dozvěděla i důležité věci z teorie, na jejíž studium jinak nemám čas. Kurz vřele doporučuji všem, kteří se chtějí více ponořit do tajů fotografování a naučit se při focení experimentovat. Naučila jsem se nebát četných tlačítek na zrcadlovce a focení si teď mnohem více užívám.

Lenka V.

Kurz Speciál pro mírně pokročilé

Nezaujal vás tento kurz?

Další nabízené kurzy

Přihláška
Další informace

Zůstaňte v kontaktu

Facebook Instagram

Telefon
+420 721 701 686

E-mail
info@nauctesefotit.cz