ŠKF

Navigace

NEKONEČNÝ KURZ

07.10.2023 - 10.02.2024

Přihlásit se Galerie absolventů kurzu

Ať už jste si prošli mnoha kurzy nebo jen dlouho sami fotíte, určitě nám dáte za pravdu, že nejlepší je, když si můžete o svých fotkách popovídat a konzultovat je s člověkem-odborníkem, který vám svými připomínkami dobře poradí a nasměruje vás třeba k něčemu, co by vás samotné ani nenapadlo. Nekonečný kurz je tedy veskrze přátelským a inspirativním setkáváním nad vašimi fotografiemi, kdy už nezápasíte s technikou, ale snažíte se dobrat ve své fotografické tvorbě svého originálního autorského stylu a rukopisu. Fotíte si například jen pro radost, máte svá oblíbená témata, ale nejste si mnohdy jistí, co a jak vylepšit nebo změnit. Rádi vám zde budeme partnery! Více informací o kurzu naleznete níže >> Obsah a cíl kurzu. Termíny lekcí Nekonečného kurzu pro rok 2021/22 naleznete v záložce >> Rozvrh a program kurzu.

Galerie

Karel Prskavec, Infinity
Dita Jásková, Fragmenty
Anežka Kafková, Zrcadlo
Konstantin Tilikin, Mácháč
Martina Perglerová, Babí léto
Markéta Linhartová, Zátiší

Termín konání: 07.10.2023 - 10.02.2024
Místo konání: Francouzská 4, Praha 2 > od 10.00 - 13.00
Úroveň pokročilosti: libovolná pokročilost
Lektor: MgA. Ing. Miroslav Němeček

Cena: 6 000 Kč

Přihlásit se

Další informace o kurzu (záložky)

Nekonečný kurz je určen pro široký okruh zájemců, zejména však pro ty, kteří v naší či jiné škole již některý kurz absolvovali (kurz pro mírně pokročilé, kurz tvůrčí fotografie, kurz SPECIÁL apod.) a cítí potřebu se i nadále setkávat v přátelském prostředí tvůrčího kolektivu, v němž mohou konzultovat a diskutovat své starší i novější fotografické práce a pod odborným vedením tak vylepšovat a kultivovat svou fotografickou tvorbu.

Kurz je vhodný nejen pro studenty, kteří uvažují o studiu na středních či vysokých fotografických školách (FAMU, ITF v Opavě apod.) či se již aktivně připravují k přijímacím zkouškám na některou z těchto škol, ale v podstatě pro kohokoliv, kdo má zájem o “zpětnou vazbu” ke svému fotografickému dílu, kdo se chce ve své práci stále zlepšovat a chce si rovněž udržet přehled v aktuálním fotografickém dění. Konzultace jsou příležitostně a podle situace prokládány informacemi o aktuálních fotografických událostech z domácí i světové scény, přednáškami z historie fotografie, medailónky významných autorů či videoprojekcemi.

Nejlepší fotografické práce a soubory vytvořené v průběhu tohoto kurzu budou prezentovany na webových stránkách školy, případně na absolventských výstavách ŠKF ve Fotogalerii Juliska i jinde

***

Každý účastník nekonečného kurzu si může vybrat ze dvou základních typů nekonečného kurzu:

A)  REDUKOVANÝ – 5 libovolných sobotních lekcí vybraných z 10 nejbližších vypsaných termínů (viz Rozvrh a program kurzu) v čase od 10.00 do 13.00 hodin, pokud nebude stanoveno jinak.

Cena kurzu: 6.000 Kč

B)  CELOROČNÍ – 10 sobotních lekcí ve vypsaných termínech (10 po sobě jdoucích lekcí od první absolvované lekce – viz Rozvrh a program kurzu) v čase od 10.00 do 13.00 hodin, pokud nebude stanoveno jinak.

Cena kurzu: 10.000 Kč

V případě redukovaného kurzu je třeba do přihlášky (objednávky kurzu) jmenovitě uvést název “Redukovaný nekonečný kurz” a vypsat rovněž konkrétní předpokládané termíny účasti. Po domluvě s hlavním lektorem kurzu mohou být tyto předpokládané termíny ještě v průběhu kurzu změněny.

V případě zájmu o samostatnou jednu lekci nekonečného kurzu je cena této lekce 1.500 Kč

 • Všechny lekce jsou především konzultacemi nad donesenými fotografiemi, v digitální (fleška či CD) či v papírové podobě.
 • Lekce jsou doplňované podle situace aktuálními fotografickými informacemi či přednáškami na dané téma.
 • Všechny lekce (není-li předem domluveno jinak) probíhají v učebně ŠKF na adrese Francouzská 4, Praha 2.
 • Všechny lekce (není-li předem domluveno jinak) probíhají v čase od 10.00 do 13.00.

Cena: 6 000 Kč

Přihlásit se
 • Kurz je určen pro kohokoliv, nejlépe však pro mírně a středně pokročilé zájemce, kteří se již určitou dobu digitální či klasické fotografii věnují.
 • Vstoupit do tohoto kurzu můžete kdykoliv!!!
 • Po jeho absolvování je možno se opět kdykoliv do kurzu přihlásit a pokračovat v něm stejným způsobem libovolně dlouhou dobu!

Cena: 6 000 Kč

Přihlásit se

 

Termíny 5 nejbližších sobotních lekcí Nekonečného kurzu pro rok 2023/24
(5 nejbližších lekcí – červeně zvýrazněno)
9. září 2023
7. října 2023
11. listopadu 2023
2. prosince 2023
6. ledna 2024
10. února 2024
2. března 2024
6. dubna 2024
11. května 2024
8. června 2024
 • Všechny lekce jsou především konzultacemi nad donesenými fotografiemi, v digitální (fleška, CD) či v papírové podobě.
 • Lekce jsou doplňované podle situace aktuálními fotografickými informacemi či přednáškami s projekcí fotografií.
 • Všechny lekce (není-li předem domluveno jinak) probíhají v učebně ŠKF na adrese Francouzská 4, Praha 2.
 • Všechny lekce (není-li předem domluveno jinak) probíhají v čase od 10.00 do 13.00.

Cena: 6 000 Kč

Přihlásit se

Co o nás říkají úspěšní absolventi kurzů?

Kurz beze zbytku naplnil moje představy a očekávání. Byla jsem maximálně spokojená, způsob vedení kurzu ze strany lektora byl profesionální, oceňuji zejména jasné a srozumitelné vysvětlení všeho, co bylo třeba, praktické zkoušení a vstřícný a pohodový přístup. Kurz mi jako začátečníkovi velice pomohl. Moc rád si zvolím některý z navazujících kurzu a budu se těšit na další setkání!

Petr N.

Kurz pro začátečníky

Pořídil jsem si novou zrcadlovku a nějakou dobu "bojoval" s jejím ovládáním. Kurz základů fotografování zrcadlovkou mi proto hodně pomohl v osvojení si základních návyků focení a pomohl mi převést teorické znalosti do praxe. Velmi příjemně lidsky a zároveň i perfektně odborně vedený kurz, po jehož absolvování mi spousta známých fotografů "laiků", ale i lidí zabývajících se focením na profesionálnější úrovni řekla, že jsem se velmi výrazně zlepšil!

Karel S.

Kurz základů fotografování zrcadlovkou

Po absolvování kurzu jsem odjížděla s úplně jiným náhledem na okolní svět a obličeje kolemjdoucích, a především obrovskou chutí fotit! Mnohokrát děkuji za skvělý, prakticky vedený a informacemi nabitý, kurz, který proběhl ve velmi příjemné atmosféře. Moc jsem si to užila a budu vás ráda dále doporučovat:-)

Pavla J.

Kurz tvůrčí fotografie

Na kurz jsem šla s tím, že fotím pěkné fotky převážně s využitím automatiky a nemusím řešit žádná ruční nastavení. Po absolvování kurzu už na automat v podstatě vůbec nefotím, naučila jsem se rychle triky, které v návodu nevyčtu a během jednoho dne, který byl zároveň skvělým odreagováním jsem se dozvěděla i důležité věci z teorie, na jejíž studium jinak nemám čas. Kurz vřele doporučuji všem, kteří se chtějí více ponořit do tajů fotografování a naučit se při focení experimentovat. Naučila jsem se nebát četných tlačítek na zrcadlovce a focení si teď mnohem více užívám.

Lenka V.

Kurz Speciál pro mírně pokročilé

Nezaujal vás tento kurz?

Další nabízené kurzy

Přihláška
  Další informace

  Zůstaňte v kontaktu

  Facebook Instagram

  Telefon
  +420 721 701 686

  E-mail
  info@nauctesefotit.cz