ŠKF

Navigace

NEKONEČNÝ KURZ

09.10.2021 - 18.06.2022

Přihlásit se Galerie absolventů kurzu

Ať už jste prošli mnoha kurzy, nebo dlouho fotíte, určitě nám dáte za pravdu, že nejlepší je, když si můžete o svých fotkách povykládat s někým, kdo tomu rozumí, kdo vám svými připomínkami poradí a nasměruje vás tak, jak by vás to samotné třeba ani nenapadlo. Zkrátka, když někdo věnuje svůj čas vám a vaší tvorbě. Nekonečný kurz je volným setkáváním nad vašimi fotografiemi, kdy už nepotřebujete základy a nezápasíte s technikou. Fotíte pro radost, sem tam si nejste jistí, co a jak vylepšit, ale máte už svá oblíbená témata a těm se chcete věnovat. Rádi vám budeme partnery! A proč je kurz nekonečný? Jako vzdělání samo :-)

Galerie

Karel Prskavec, Infinity
Dita Jásková, Fragmenty
Anežka Kafková, Zrcadlo
Konstantin Tilikin, Mácháč
Martina Perglerová, Babí léto
Markéta Linhartová, Zátiší

Termín konání: 09.10.2021 - 18.06.2022
Místo konání: Francouzská 4, Praha 2 > od 10.00 - 13.00
Úroveň pokročilosti: libovolná pokročilost
Lektor: MgA. Ing. Miroslav Němeček

Cena: 5 000 Kč

Přihlásit se

Další informace o kurzu (záložky)

Nekonečný kurz je určen pro široký okruh zájemců, zejména však pro ty, kteří v naší či jiné škole již některý kurz absolvovali (kurz pro mírně pokročilé, kurz tvůrčí fotografie, kurz SPECIÁL apod.) a cítí potřebu se i nadále setkávat v přátelském prostředí tvůrčího kolektivu, v němž mohou konzultovat a diskutovat své starší i novější fotografické práce a pod odborným vedením tak vylepšovat a kultivovat svou fotografickou tvorbu.

Kurz je vhodný nejen pro studenty, kteří uvažují o studiu na středních či vysokých fotografických školách (FAMU, ITF v Opavě apod.) či se již aktivně připravují k přijímacím zkouškám na některou z těchto škol, ale v podstatě pro kohokoliv, kdo má zájem o “zpětnou vazbu” ke svému fotografickému dílu, kdo se chce ve své práci stále zlepšovat a chce si rovněž udržet přehled v aktuálním fotografickém dění. Konzultace jsou příležitostně a podle situace prokládány informacemi o aktuálních fotografických událostech z domácí i světové scény, přednáškami z historie fotografie, medailónky významných autorů či videoprojekcemi.

Nejlepší fotografické práce a soubory vytvořené v průběhu tohoto kurzu budou prezentovany na webových stránkách školy, případně na absolventských výstavách ŠKF ve Fotogalerii Juliska i jinde

***

Každý účastník nekonečného kurzu si může vybrat ze dvou základních typů nekonečného kurzu:

A)  REDUKOVANÝ – 5 libovolných sobotních lekcí vybraných z 10 nejbližších vypsaných termínů (viz Rozvrh a program kurzu) v čase od 10.00 do 13.00 hodin, pokud nebude stanoveno jinak.

Cena kurzu: 5.000 Kč

B)  CELOROČNÍ – 10 sobotních lekcí ve vypsaných termínech (10 po sobě jdoucích lekcí od první absolvované lekce – viz Rozvrh a program kurzu) v čase od 10.00 do 13.00 hodin, pokud nebude stanoveno jinak.

Cena kurzu: 8.500 Kč

V případě redukovaného kurzu je třeba do přihlášky (objednávky kurzu) jmenovitě uvést název “Redukovaný nekonečný kurz” a vypsat rovněž konkrétní předpokládané termíny účasti. Po domluvě s hlavním lektorem kurzu mohou být tyto předpokládané termíny ještě v průběhu kurzu změněny.

V případě zájmu o samostatnou jednu lekci nekonečného kurzu je cena této lekce 1.500 Kč

 • Všechny lekce jsou především konzultacemi nad donesenými fotografiemi, v digitální (fleška či CD) či v papírové podobě.
 • Lekce jsou doplňované podle situace aktuálními fotografickými informacemi či přednáškami na dané téma.
 • Všechny lekce (není-li předem domluveno jinak) probíhají v učebně ŠKF na adrese Francouzská 4, Praha 2.
 • Všechny lekce (není-li předem domluveno jinak) probíhají v čase od 10.00 do 13.00.

Cena: 5 000 Kč

Přihlásit se
 • Kurz je určen pro kohokoliv, nejlépe však pro mírně a středně pokročilé zájemce, kteří se již určitou dobu digitální či klasické fotografii věnují.
 • Vstoupit do tohoto kurzu můžete kdykoliv!!!
 • Po jeho absolvování je možno se opět kdykoliv do kurzu přihlásit a pokračovat v něm stejným způsobem libovolně dlouhou dobu!

Cena: 5 000 Kč

Přihlásit se
Termíny 10 sobotních lekcí Nekonečného kurzu pro rok 2021/22
(pro redukovanou verzi kurzu je možné vybrat si jen 5 libovolných lekcí)
4. září
9. října
6. listopadu
4. prosince
8. ledna
12. února
5. března
9. dubna
14. května
18. června
 • Všechny lekce jsou především konzultacemi nad donesenými fotografiemi, v digitální (fleška, CD) či v papírové podobě.
 • Lekce jsou doplňované podle situace aktuálními fotografickými informacemi či přednáškami s projekcí fotografií.
 • Všechny lekce (není-li předem domluveno jinak) probíhají v učebně ŠKF na adrese Francouzská 4, Praha 2.
 • Všechny lekce (není-li předem domluveno jinak) probíhají v čase od 10.00 do 13.00.

Cena: 5 000 Kč

Přihlásit se

Co o nás říkají úspěšní absolventi kurzů?

Kurz beze zbytku naplnil moje představy a očekávání. Byla jsem maximálně spokojená, způsob vedení kurzu ze strany lektora byl profesionální, oceňuji zejména jasné a srozumitelné vysvětlení všeho, co bylo třeba, praktické zkoušení a vstřícný a pohodový přístup. Kurz mi jako začátečníkovi velice pomohl. Moc rád si zvolím některý z navazujících kurzu a budu se těšit na další setkání!

Petr N.

Kurz pro začátečníky

Pořídil jsem si novou zrcadlovku a nějakou dobu "bojoval" s jejím ovládáním. Kurz základů fotografování zrcadlovkou mi proto hodně pomohl v osvojení si základních návyků focení a pomohl mi převést teorické znalosti do praxe. Velmi příjemně lidsky a zároveň i perfektně odborně vedený kurz, po jehož absolvování mi spousta známých fotografů "laiků", ale i lidí zabývajících se focením na profesionálnější úrovni řekla, že jsem se velmi výrazně zlepšil!

Karel S.

Kurz základů fotografování zrcadlovkou

Po absolvování kurzu jsem odjížděla s úplně jiným náhledem na okolní svět a obličeje kolemjdoucích, a především obrovskou chutí fotit! Mnohokrát děkuji za skvělý, prakticky vedený a informacemi nabitý, kurz, který proběhl ve velmi příjemné atmosféře. Moc jsem si to užila a budu vás ráda dále doporučovat:-)

Pavla J.

Kurz tvůrčí fotografie

Na kurz jsem šla s tím, že fotím pěkné fotky převážně s využitím automatiky a nemusím řešit žádná ruční nastavení. Po absolvování kurzu už na automat v podstatě vůbec nefotím, naučila jsem se rychle triky, které v návodu nevyčtu a během jednoho dne, který byl zároveň skvělým odreagováním jsem se dozvěděla i důležité věci z teorie, na jejíž studium jinak nemám čas. Kurz vřele doporučuji všem, kteří se chtějí více ponořit do tajů fotografování a naučit se při focení experimentovat. Naučila jsem se nebát četných tlačítek na zrcadlovce a focení si teď mnohem více užívám.

Lenka V.

Kurz Speciál pro mírně pokročilé

Nezaujal vás tento kurz?

Další nabízené kurzy

Přihláška
  Další informace

  Zůstaňte v kontaktu

  Facebook Instagram

  Telefon
  +420 721 701 686

  E-mail
  info@nauctesefotit.cz