ŠKF

Navigace

ZAČÍNÁME S FOTOGRAFIÍ (neděle)

09.06.2024

Přihlásit se Galerie absolventů kurzu

Kurz "Začínáme s fotografií" je určen především úplným začátečníkům nebo jen mírně pokročilým, kteří se chtějí seznámit se základy digitální fotografie, tedy především s praktickým ovládáním svého fotoaparátu (kompaktu, digitální zrcadlovky či bezzrcadlovky) i s nejdůležitějšími kompozičními pravidly a dalšími tipy pro každodenní fotografickou praxi. Pod vedením zkušeného fotografa a uznávaného lektora fotografie, MgA. Miroslava Němečka, se během tohoto setkání dozvíte, ale i prakticky ověříte, řadu klíčových poznatků, cenných rad a tipů ze základů fotografie, které Vás pak budou už natrvalo provázet ve Vašem dalším fotografickém životě. Předpokládá se, že zájemci o tento kurz nemají doposud téměř žádné nebo jen minimální zkušenosti v oboru fotografie. Více informací naleznete v záložce: OBSAH A CÍL KURZU

Galerie

Lívia Svačinová, Krása na dosah
Helena Glucksmanová, Jahody
Monika Posltová, Květy
Lenka Ungerová, Dvojportrét
Tara Midleton, Balónky
Gabriela Zieglerová, Andrea
Ilona Sochorová, Víla

Místo konání: Francouzská 4, Praha 2 >> 13.00 - 17.00
Úroveň pokročilosti: začátečníci
Lektor: MgA. Ing. Miroslav Němeček

Cena: 1 800 Kč

Přihlásit se

Další informace o kurzu (záložky)

Součástí kurzu je:

A) Základní obsluha a ovládání Vašeho fotoaparátu – aneb, než se do toho pustíte opravdu naplno!

Důležité praktické informace k ovládání Vašeho fotoaparátu (kompaktu či digitální zrcadlovky).

 • nastavování expozičních hodnot CLONA – ČAS – ISO
 • nastavení správného expozičního režimu (P, M, Av, Tv) a jejich použití
 • možnosti zaostřování
 • nastavení hodnoty “kompenzace expozice” a k čemu je to dobré
 • co to je “hloubka ostrosti” a jak se s ní pracuje
 • co to je “pohybová neostrost” a jak se pracuje s neostrostí pohybujících se objektů apod.

B) Kompozice obrazu – aneb, jen docela málo teorie do začátků.

Nejzákladnější kompoziční pravidla a postupy vysvětlené na zajímavých příkladech (zlatý řez, křivka S, diagonála, středová kompozice či dekompozice).

 • jak komponovat obraz v hledáčku vašeho fotoaparátu – základní kompoziční pravidla, jako je např. pravidlo zlatého řezu, středová kompozice, dekompozice apod.
 • jak rozumět světlu a jak světlo využít pro kvalitnější fotografie
 • jak si vybrat ten správný a fotogenický motiv či námět

C) Hodnocení a konzultace k Vašim doneseným fotografiím (dobrovolné) – aneb, nebojte se, žádný učený z nebe nikdy nespadl! 😉

Účastník kurzu si může vzít na konzultaci s lektorem cca 10-20 svých fotografií libovolného tématu dle vlastního výběru, nejlépe na flešce nebo přímo na papíře.

Cena: 1 800 Kč

Přihlásit se

Doporučuje se přinést si na kurz svůj fotoaparát – kompakt či zrcadlovku – s nabitou baterií a paměťovou kartou.

Pokud budete mít zájem o konzultaci nad svými pracemi, vezměte si s sebou cca 10-20 vlastních fotografií ve formátu jpg na flešce nebo na papíře.

Cena: 1 800 Kč

Přihlásit se

KDE:  učebna ŠKF – Francouzská 4, Praha 2

KDY:  neděle – 9.6. 2024

OD KDY DO KDY:  13.00 – 17.00 h.

Cena: 1 800 Kč

Přihlásit se

Co o nás říkají úspěšní absolventi kurzů?

Kurz beze zbytku naplnil moje představy a očekávání. Byla jsem maximálně spokojená, způsob vedení kurzu ze strany lektora byl profesionální, oceňuji zejména jasné a srozumitelné vysvětlení všeho, co bylo třeba, praktické zkoušení a vstřícný a pohodový přístup. Kurz mi jako začátečníkovi velice pomohl. Moc rád si zvolím některý z navazujících kurzu a budu se těšit na další setkání!

Petr N.

Kurz pro začátečníky

Pořídil jsem si novou zrcadlovku a nějakou dobu "bojoval" s jejím ovládáním. Kurz základů fotografování zrcadlovkou mi proto hodně pomohl v osvojení si základních návyků focení a pomohl mi převést teorické znalosti do praxe. Velmi příjemně lidsky a zároveň i perfektně odborně vedený kurz, po jehož absolvování mi spousta známých fotografů "laiků", ale i lidí zabývajících se focením na profesionálnější úrovni řekla, že jsem se velmi výrazně zlepšil!

Karel S.

Kurz základů fotografování zrcadlovkou

Po absolvování kurzu jsem odjížděla s úplně jiným náhledem na okolní svět a obličeje kolemjdoucích, a především obrovskou chutí fotit! Mnohokrát děkuji za skvělý, prakticky vedený a informacemi nabitý, kurz, který proběhl ve velmi příjemné atmosféře. Moc jsem si to užila a budu vás ráda dále doporučovat:-)

Pavla J.

Kurz tvůrčí fotografie

Na kurz jsem šla s tím, že fotím pěkné fotky převážně s využitím automatiky a nemusím řešit žádná ruční nastavení. Po absolvování kurzu už na automat v podstatě vůbec nefotím, naučila jsem se rychle triky, které v návodu nevyčtu a během jednoho dne, který byl zároveň skvělým odreagováním jsem se dozvěděla i důležité věci z teorie, na jejíž studium jinak nemám čas. Kurz vřele doporučuji všem, kteří se chtějí více ponořit do tajů fotografování a naučit se při focení experimentovat. Naučila jsem se nebát četných tlačítek na zrcadlovce a focení si teď mnohem více užívám.

Lenka V.

Kurz Speciál pro mírně pokročilé

Nezaujal vás tento kurz?

Další nabízené kurzy

Přihláška
  Další informace

  Zůstaňte v kontaktu

  Facebook Instagram

  Telefon
  +420 721 701 686

  E-mail
  info@nauctesefotit.cz