ŠKF

Navigace


O nás

Škola kreativní fotografie (ŠKF) je soukromou fotografickou školou, která nabízí kurzy a školení v oblasti fotografie pro široké spektrum zájemců, od úplných začátečníků až po ty, kteří se chtějí fotografií živit a věnovat se jí profesionálně. ŠKF se může do této chvíle pochlubit tradicí 17-ti let své úspěšné existence s více jak 3000 absolventů, z nichž řada dnes studuje na vysokých školách uměleckého směru – FAMU Praha, ITF na Slezské univerzitě v Opavě, UJEP v Ústí nad labem apod., jiní se fotografií jako profesionálové živí a další dosahují významných úspěchů v prestižních fotografických soutěžích (Czech Press Photo, Praha fotografická, Národní soutěž amatérské fotografie, Štíty Viléma Heckela aj.). Většina absolventů se však i po škole dál věnuje fotografii jako svému hobby.

ŠKF byla založena v roce 2001, kdy úzce spolupracovala s Pražským domem fotografie (PHP). Od roku 2003 sídlila ve Spálené 29 v Praze 1 a od roku 2017 pak ve Francouzské 4 v Praze 2. V současnosti nabízí uchazečům o studium krátkodobé i střednědobé kurzy pro začátečníky, mírně pokročilé i pokročilé zájemce, stejně jako jednorázové workshopy a školení nejrůznějšího zaměření. Od roku 2003 má ŠKF ve své nabídce také rekvalifikační kurzy akreditované Ministerstvem školství.

Škola nabízí svým nejlepším a nejtalentovanějším studentům možnost prezentovat své práce na kolektivních i samostatných výstavách, jakými byly v minulosti např. absolventské výstavy ŠKF v Galerii Svazu českých fotografů, v Galerii FotoŠkoda, v Galerii U Prstenu, v Galerii G2 v Plané nad Lužnicí a na dalších místech. Nejvýraznější fotografické soubory studentů, absolventů i lektorů ŠKF jsou ale nejčastěji k vidění (kromě webové galerie ŠKF) ve Fotogalerii Juliska. Tuto galerii, určenou pro pravidelnou prezentaci prací studentů ŠKF i frekventantů Ateliéru fotografie Stanice techniků DDM hl.m. Prahy, provozovuje ŠKF ve spolupráci se Stanicí techniků od roku 2008.

V učitelském sboru Školy kreativní fotografie jsou pouze vysokoškolsky graduovaní specialisté (absolventi ITF, FAMU, UJEP ap.) či profesionální fotografové s dlouholetou praxí.

Zakladatelem a vedoucím Školy kreativní fotografie je MgA. Ing. Miroslav Němeček, fotograf a lektor fotografie, absolvent Institutu tvůrčí fotografie Slezské Univerzity v Opavě, dlouholetý člen poroty soutěže Fotograf roku časopisu FotoVideo (2007-2013), spolukurátor fotogalerie Juliska, provozovatel a porotce soutěže Fotostart a mimo jiné i držitel Zvláštního uznání poroty Czech Press Photo za rok 2002.


Další informace

Zůstaňte v kontaktu

Facebook Instagram

Telefon
+420 721 701 686

E-mail
info@nauctesefotit.cz